Buduaari uus kaalulangetaja Karin: tahan teha mehele esimeseks pulma-aastapäevaks kingituse – uue mina

89 kommentaari
Buduaari uus kaalulangetaja Karin: tahan teha mehele esimeseks pulma-aastapäevaks kingituse – uue mina

Hei-hei, kallid buduaarikad! Esiteks tahan Teid kõiki tänada selle positiivse tagasiside eest, mis tuli peale esimese artikli ilmumist. Kes kommenteeris artikli all, kes andis mulle märku mõnel muul viisil. Seega poolehoidjaid on palju ning see on äärmiselt meeldiv ja innustav.  Järgmiseks mainiksin ma ära asjaolu, et sellel pildil, kus olen sebramustrilise kleidiga, siis seal ei kaalu ma tõesti nii palju, kui praegu. See on kahe aasta tagune pilt. Paraku täpset kaalu ma ei oska öelda, kuna sel ajal ei olnud mul sõber kaalu kodus käepärast olemas. 
 

Hei-hei, kallid buduaarikad! Esiteks tahan Teid kõiki tänada selle positiivse tagasiside eest, mis tuli peale esimese artikli ilmumist. Kes kommenteeris artikli all, kes andis mulle märku mõnel muul viisil. Seega poolehoidjaid on palju ning see on äärmiselt meeldiv ja innustav. 

Järgmiseks mainiksin ma ära asjaolu, et sellel pildil, kus olen sebramustrilise kleidiga, siis seal ei kaalu ma tõesti nii palju kui praegu. See on kahe aasta tagune pilt. Paraku täpset kaalu ma ei oska öelda, kuna sel ajal ei olnud mul sõber kaalu kodus käepärast olemas. 

Nüüd liigun ma üldisemale teemale ehk räägin endast, kaalukaotusest ning oma esimesest treeningnädalast. Olen Karin, 23aastane kontoritöötaja, mis tähendab E-R istuvat tööd. Olen terve elu olnud naise keskmistest mõõtudest „ümaram“, samas pean tunnistama, et märgatavalt olen juurde võtnud viimase paari aastaga. Ei oska siin välja tuua muud kui seda, et kindla partneri kõrval olen muutunud laisemaks. Varem oli ikka nii, et härra Õige otsingul tahtsin olla parimas vormis. Seega oli perioode, kus käisin tublilt jõusaalis, jälgisin toitumist jne, aga eks see oli selline omal käel tegemine, mis tähendas karmi ja ranget dieeti, ehk mis ei viinud kunagi soovitud sihini. See hoidis mind küll kaalus juurde võtmast, kuid oma ideaalkaalu ehk siis enda pikkusele vastavat kaalu ei saavutanud kunagi. Aga eks siis, kui hakkasin mehega koos olema, prioriteedid muutusid. Enam ei tahtnud ma süüa ainult juurvilju, suppe ega juua vett. Tahtsin ka võileiba, hakklihakastet, makarone ja ega siis, kui liblikad kõhus, ei suutnud sinna jõusaali ka ennast ju kuidagi vedada. Ja nii see läks, et muutusin laisaks ja tunnistan ausalt, lasin ennast käest. Ning ma ei ole absoluutselt selle üle uhke ning loodan, et suudate mulle selle andeks anda ja ei ole kommentaarides „kurjad“ mu peale.

Nagu mind tutvustavast artiklist lugeda võis, siis 08.08.2012 ma abiellusin. Mul ei olnud kordagi silme ees sihti, et enne kõhnaks saamist ma ei abiellu. Pigem oli mõtlemine (kui õige või vale see küll oli), et kui mees on nõus sajakilose minuga altari ette astuma, siis see näitab sügavat tahet minuga koos olla. Sellest tulenevalt tahan ma teha mehele esimeseks pulma-aastapäevaks kingituse – uue mina.

Allavõtmise eesmärgi -32 kg panin ma endale optimaalse, lähtusin sellest, et kui aasta aega kestab see ettevõtmine, siis võiks olla normaalne kaotada ühes kuus kuskil 2,7 kg. Ma olen loomulikult ülimalt rahul, kui see kaalukaotus lõpuks suurem tuleb, kui seatud eesmärk. Samas ma ei tahtnud ennast (ega ka teid) viia selleni, et kui ma sean kaalukaotuse eesmärgiks -50 kg ning kui ma seda ei täida, siis pean ennast läbikukkujaks.

Kaalu kaotamise juures on mul ka asjaolu, et kuna ma ei tea, millises kaalus ma olin siis, kui ma endaga ise veel rahul olin, siis siht kaalukaotuse näol ei ole mul mitte kinni niivõrd numbris -32 kg, vaid mustades põlvpükstes. Tahan mahtuda tagasi pükstesse, milles ma tundsin ennast hästi ning olin rahul. Jah, julgen tunnistada, et olen tundnud ennast hästi isegi siis, kui ma ei ole mahtunud S/M suuruses riietesse. Seega, kui mustad püksid mahuvad mulle jalga, aga kaalukaotus on väiksem kui -32 kg (milles ma muidugi kahtlen sügavalt :D), siis käin enda seatud eesmärgi ikkagi lõpuni, ehk tulemuse -32 kg tahan ma 2013. aasta septembriks saavutada. Samas, kui püksid ei mahu mulle -32 kg juures endiselt jalga, siis ei anna ma alla enne, kui eesmärk on saavutatud.

Aga nüüd ikka trennide juurde ka. Eelmisel nädalal alustasin siis Meritoni Spordiklubis vesiaeroobika trennidega. Kuid enne seda tehti mulle maja peal ka väikene ekskursioon, et minusugune uustulnuk ikka õiged kohad üles leiaks. Olen käinud varem ka teistes klubides treenimas, seega ei saa öelda, et sattusin esimest korda spordisaali. Meritoni puhul on hea see, et peale rühmatreeninguid ja jõusaalis käimist saab mõnusalt lõõgastuda ka spaas, nautida saunasid ja mullivanne, mis paraku väga paljude spordisaalide juures puudub. Samuti on hea, kui käid koos kaaslasega, nii saab koos saunades mõnuleda, ja ei ole nii, et meeste riietusruumis on oma saun ja naistel oma. Samuti on ilusasti eraldatud rühmatreeningute jaoks mõeldud ruumid ja jõusaal. Pole nii, et teed ühes suures ruumis kõike ja läbisegi. 

Minu personaaltreener on siis ühtlasi ka Meritoni peatreener Matti Berg. Oi, küll mul oli alguses hirm minna tema juurde. Esiteks kartsin, et kuna on meesterahvas, siis ta vaatab mind kui suurt kasvu naist halvustavalt, et ise naisterahvas ja nii käest ära. Teiseks oli mul kartus, et ta paneb mind kohe jõusaalis kätekõverdusi tegema või hantlitega pumpama. Aga ei, hoopis vastupidi, nii meeldiv kaaslane on mulle sattunud. Kiidan väga! Tema soovitusel olen ma treenimist alustanud vesiaeroobikaga, et vältida liigestele liialt suure koormuse tekkimist. Vesiaeroobikas nagu ka igas rühmatreeningus on erinevaid valikuid nagu AquaFit, AquaDance, AquaZumba, AquaPump. Tulenevalt trenni nimetusest, siis üks on tantsulisem, teine vähem. Mulle isiklikult meeldib selline rahmeldamine rohkem, et kus lisaraskuste abil pead siis vees poksima, kõhulihaseid tegema vms. Samas, ma ei ütle ühtegi halba sõna, kui tulevad latiinorütmid ja puusa kaasa nõksutad. Aga trennidest lähemalt räägiksin ma järgmistes blogides, sest kui ma täna kõik ära räägin, siis polegi Teil enam huvi oodata minu uut sissekannet.

Sellest nädalast alustasin ma lisaks trennidele ka 12nädalase Bod•ē kaalulangetuse programmiga, mis põhineb toidulisandi Vemma baasil tehtud kaalulangetusele kaasa aitavatel toodetel ja spetsiaalsel toitumiskaval. Aga kuna see on nii uus alles sellel nädalal, siis sellest ka lähemalt juba järgmistes blogides.

Lisan pilte ka endast, kuhu staadiumisse ma tagasi tahaksin saada, ning pilte hetkeseisust. Ma tegin meelega nii-öelda koledad pildid, et ei pannud selga riideid, mis varjaks kumerusi, vaid vastupidi, tooks need välja. Et siis aasta jooksul oleks võimalik samade riietega pilte teha ning kaaluakaotust jälgida.

NB! Oleksin väga tänulik Teile, kui annaksite mulle tagasisidet, kas minu kirjutamisviis meeldib Teile, millest täpsemalt tahaksite lugeda jne. Aga etteruttavalt võin öelda, et täpsemalt trennidest ja uuest toitumiskavast kirjutan järgmistes blogides nagunii. Seniks aga soovin Teile head lugemist ja taasblogimiseni! 

 

Kaal eelmisel teisipäeval, 28.08.2012 hommikul: 112,2 kg

Kaal täna, 05.09.2012 hommikul: 111,4 kg

Tulemus: -0,8 kg

 

Karin

www.meritonsport.ee