Karin: minu suur kaal on tingitud suguvõsast tulenevast eripärast

Karin: minu suur kaal on tingitud suguvõsast tulenevast eripärast

Buduaari kaalulangetaja Karini lugu sellest, kuidas tal jälle on uudiseid ning võib öelda, et peaaegu iga asja kohta, mis puudutab kogu seda kaalulangetust. Olgu selleks siis toredad koostööpartnerid, arstide vastuvõtt või silmnähtavad tulemused. 

Tere taas! Seekord on mul jälle Teile uudiseid ning võin öelda, et peaaegu iga asja kohta, mis puudutab kogu seda kaalulangetust. Olgu selleks siis toredad koostööpartnerid, arstide vastuvõtt või silmnähtavad tulemused.

Oma eelmises blogis mainisin, et sain perearstilt saatekirja endokrinoloogi juurde. Seega ma siis rõõmsalt helistasin oktoobri eelviimasel nädalal registratuuri, et endale aeg kirja panna. Olin arvestanud, et kuna arstid alles streikisid, siis võivad järjekorrad olla veidi pikemad kui tavaliselt. Kuid minu imestus oli väga-väga suur, kui mulle vastati, et esimene vaba aeg on pakkuda jaanuari keskpaigaks. Mida?! Selleks ajaks olen kaotanud väga palju väärtuslikku aega oodates mingis järjekorras. Seega ma küll panin endale selle aja kirja, kuid seadsin sammud ka tasulise arstiabi poole.

Ma ei nimeta seda eraarstikeskust, kus ma käisin, kuid omaette elamus oli ka see käik. Esmalt andis arst mulle märku sellest, et minu kaaluprobleem ei ole tingitud kilpnäärme alatalitlusest, kuid kindluse mõttes tegi ikkagi analüüsi. Suur kaal on tingitud hoopis suguvõsast tulenevast eripärast, kuna valdav enamus on meil ülekaalulised, siis geneetiliselt on see pärilik ning minu kehatüüp on ladestaja-tüüp. Kuid geeniteadus pole veel nii arenenud, et seda oleks võimalik nii-öelda ennetada. Teiseks sain infot selle kohta, et 1 kg kuus alla võtta on normaalne, ehk siis aastas 10-15 kg, mitte rohkem.

Ühest küljest saan temast aru, et jah, äkiline kaalukaotus ei ole hea ei tervisele ega nahale ning üldjuhul kipub ka ruttu tagasi tulema, ehk tekib nn jo-jo-efekt, kuid ma leian, et 1 kg kuus on ikka vähe. Kuid mina ei ole arst, et nii väita. Kolmandaks huvitavaks faktiks oli see, et ülekaal ning kehas toimuvad muud protsessid ei ole omavahel seotud. Samas perearst just soovitas mul pöörduda endokrinoloogi ja naistearsti poole, et esmalt saada organismis kõik kontrolli alla ning küll siis sujub ka kaalulangetamine, kuna hetkel toimuv lihtsalt pärsib seda. Ning ma usun enda perearsti tunduvalt rohkem. Seega oli see eraarsti juures käik väga „tõhus“, kuid vähemalt sain analüüsi tulemused, mis tõestasid, et jah, kilpnäärme alatalitlust mul ei ole. Naistearsti juurde aga sain vastuvõtuaja järgmiseks esmaspäevaks ning ma väga loodan, et sealne käik on tulemuslikum.

Järgmise uudisena siis see, et suheldes Vemma esindajaga jäi kokkulepe, et hetkel jätan Vemma 12-nädalase kaalulangetusprogrammi pooleli. Teen vajalikud arstilkäigud ja uuringud ära ning siis, kui on käes tulem, alustan uuelt lehelt ehk mitte ei jätka praegu pooleli jäänud kohast, vaid alustan uuesti Vemma programmiga. Igatahes Bode’id ootavad mind, et alustada uut ja võidukamat koostööd! 

Kuid uudiseid on ka Meritoni Spordiklubi poole pealt. Nimelt vahetub mul treener, kellega on esimene kokkusaamine juba homme. Ma olen küll õhinas! Minu uueks treeneriks on Kristel Päll, kelle vesiaeroobika tundides olen käinud ehk oleme tegelikult juba kohtunud. Kuid trennides käik on midagi muud kui see, et saame kokku ning räägime läbi, mida teeme, kuhu tahame jõuda jne. Seega järgmises blogis siis saategi lugeda meie kohtumisest ja kokkulepetest.

Seekordses galeriis aga saate vaadata/võrrelda pilte sellest, kui ma kaalulangetusega alustasin ning praegust olukorda. Mees ütles pilte vaadates, et tema näeb küll tulemust. Ta tõdes muidugi ka, et igapäevaselt minuga koos olles ta ei ole seda nii hästi tajunud, kuid pildid räägivad enda eest. See tegi mind nii rõõmsaks! 

 

Kaal:

Kaal alguses 28.08.2012: 112,2 kg

Kaal 24.10.2012: 107,3 kg

Kaal 06.11.2012: 106,4 kg

Tulemus võrreldes 24.10.2012: -0,9 kg

Tulemus võrreldes algusega: -5,8 kg

 

Karin

 

www.meritonsport.ee

Sarnased artiklid