Karin: uus treener, uued plaanid…

Karin: uus treener, uued plaanid…

  Hei-hei! Olen tagasi blogiveergudel, et muljetada, kuidas mul vahepeal on läinud. Tahan ära mainida, kallid kaasaelajad, Teie kriitika mu seekordse ja eelmise blogi ilmumise vahe osas on täiesti õigustatud. Aga terve see nädal on olnud nagu üks suur karussell: kõik tegemised, toimetamised on koondunud kõik kokku. Mul oli ja on jätkuvalt tahtmine kirjutada enda päevakavasse 24 tunni asemele suurem arv. Kuid tean, et see ei ole vabandus, et mitte Teiega jagada enda elamusi. Uskuge, mul on endal ka selle pärast väga halb tunne ning ma sugugi ei taha Teile pettumust valmistada ei kaalu alanemise, blogi kirjutamise ega millegi muu pärast!  Kuid nüüd ka asja juurde. Seekordses blogis, võrreldes eelmistega, muudan ma teemade käsitlust ja blogi ülesehitust. Varasemalt olen kirjutanud ühes blogis mitmest asjast, seekord aga räägin pikemalt ja laiemalt ühel teemal. Nagu ma eelmises blogis lubasin, et järgmises blogis saate uudistada ja lugeda seda, et kuidas mul uue treeneriga kokkusaamine läks, siis nüüd sellest kõigest lähemalt.   

Hei-hei! Olen tagasi blogiveergudel, et muljetada, kuidas mul vahepeal on läinud. Tahan ära mainida, kallid kaasaelajad, Teie kriitika mu seekordse ja eelmise blogi ilmumise vahe osas on täiesti õigustatud. Aga terve see nädal on olnud nagu üks suur karussell: kõik tegemised, toimetamised on koondunud kõik kokku. Mul oli ja on jätkuvalt tahtmine kirjutada enda päevakavasse 24 tunni asemele suurem arv. Kuid tean, et see ei ole vabandus, et mitte Teiega jagada enda elamusi. Uskuge, mul on endal ka selle pärast väga halb tunne ning ma sugugi ei taha Teile pettumust valmistada ei kaalu alanemise, blogi kirjutamise ega millegi muu pärast! 

Kuid nüüd ka asja juurde. Seekordses blogis, võrreldes eelmistega, muudan ma teemade käsitlust ja blogi ülesehitust. Varasemalt olen kirjutanud ühes blogis mitmest asjast, seekord aga räägin pikemalt ja laiemalt ühel teemal. Nagu ma eelmises blogis lubasin, et järgmises blogis saate uudistada ja lugeda seda, et kuidas mul uue treeneriga kokkusaamine läks, siis nüüd sellest kõigest lähemalt. 

Esiteks tahan ma öelda, et meil läks väga hästi. Tegime vastupidavustesti, mõõtsime kehamassiindeksit, rasvaprotsenti, ümbermõõte, kaalusime, käisime minu jaoks vajalikud jõusaalimasinad üksipulgi läbi ning vestlesime pikalt ja laialt. Ehk sain endale kõrvale abistavaks käeks ja toeks äärmiselt sõbraliku, põhjaliku ning superenergilise treeneri. Seega, kes leiab, et tal oleks ka jõusaalis alustades vaja endale kaaslast, kes juhendaks, suunaks, aitaks nõu ja jõuga, siis mina soovitan Kristelit kahe käega.

Vastupidavustest näitas, et mu pulss maksimumini ei läinud nii kiiresti, kui treener oletas, arvestades minu kaalu. Ehk seega oli see siis heaks uudiseks. Samas taastumise koha pealt ei olnud seis nii hea, kuna heaks näitajaks füüsilisest koormusest taastumiseks loetakse 3-5 minutit, siis minul kulus selleks üle 10 minuti. Rasvaprotsendi mõõtmise ja kehamassiindeksi tulemus ei olnud ka kiita. Need võiksid ikka väga palju paremad olla. Kuid selle poole ma püüdlengi. 

Jõusaali masinate peal soovis treener teada saada minu maksimaalsed raskused, et siis koostada mulle treeningplaan vastavate raskuste ning treeningkordadega, et nt 5 kg hantliga 15 korda jõutõstet vms. Minu puhul alustame siis minu maksimaalsest raskusest umbes 50%-ga. Ehk kui nt minu maksimaalne raskus reie kakspealihase osas on 40 kg, siis mina alustan harjutustega 20 kg. Et siis ajapikku liigume edasi, kas suurendades raskust ja jättes harjutuste korrad samaks või vastupidi.

Ühest küljest rõõmustavaks, samas mitte nii rõõmustavaks uudiseks oli see, kui Kristel rääkis, et pirnikujulise kehaga naistel pidi kõigepealt hakkama kaal minema rindadest, siis kõhult ning kõige lõpuks võitlus puusade ja jalgadega. Samas õunakujulise kehaga naised pidid kaalu esmalt kaotama jalgadest, et jalad pidid minema väga peenikeseks, siis annab alla kõht ja siis alles rind. Siis ma mõtlesingi kohe, et oh, väga hea, et ma ei kaota alguses kaalu rindade arvelt, et ei taha muutuda väikeserinnaliseks. Aga siis hiljem, seljatades enda eufooriahoo, leidsin, et ega see variant nüüd kõige meelepärasem ka ikka ei ole, sest keha proportsioonid lähevad väga paigast ära, sest mujalt läheb sentimeetreid vähemaks, aga rinnaümbermõõt on jonnakalt ligilähedal enda kaalukaotuse alguse omale. Ehk seega on siis kaks äärmust, kuid võiks olla ju see kuldne kesktee. Või mis?!

Lisaks esmasele kohtumisele olen kätte saanud ka enda uue treeningplaani ning toitumiskava. Toitumise koha pealt seda, et kui käisin mehega sugulasel külas, siis ta küsis, et mis ma teile söögiks pakun. Ma vastasin, et ma ei taha midagi. Selle peale tuli nii automaatselt vastus, et ei no sellega ma olen juba arvestanud, et sa ei söö midagi. See kõlas nii naljakalt, täpselt nii, nagu ma ei söökski midagi. Et elan vaid õhust ja armastusest. Siis ma selgitasingi, et see on vale arusaam, et kaalust alla võttes ei tohi midagi süüa, vaid just tuleb süüa, aga kindlatel kellaaegadel, et kehal tekiks rutiin ja harjumus nii-öelda süüa tahta ja oodata. Samuti rääkisin, et oluline on ka see, et lisaks kellaaegadele tuleb järgida põhimõtet, et mida ja millal süüa. Et ei oleks nii, et hommikul sööd jogurtit või õuna ning siis õhtul sööd putru, võileibu või kooki. Igatahes tekkis mul hetkeks tunne, et oi, kui tark ma olen, et saan juba ise jagada teistele tervislikult ja õigesti söömise juhiseid. Samas antud ala spetsialistiks ma end siiski ei tituleeriks veel lähitulevikus, kuna siis ma küsiks endalt, et kui see kõik nii lihtsalt käib, et miks ma siis seda varasemalt ei ole suutnud järgida ning üldse olen selliseks muutunud nagu ma olen?!

Toitumise poole pealt on kommentaare tulnud ka teistelt tuttavatelt, kes on samamoodi häälestatud, et mind lõunale pole mõtet enam kutsuda, kuna siis ma pean tegema topelt trenni. Või siis on taaskord arusaam, et ma ei tohi mitte midagi süüa. Kuid mina küll nii ei ütleks, kuna uue toitumiskava kohaselt on mul 5 toidukorda päevas. Nendeks on siis hommikusöök, mis jääb kella 6-8 vahele, lõunaoode kell 8-12, lõunasöök kell 12-14, õhtuoode kell 14-17 ning õhtusöök, mis on kell 17 ja 20 vahel. Oluline on kinni pidada kellaaegadest ning ette nähtud kaloritehulgast. Treeningpäevadel peaks see jääma vahemikku 1500-1700 ning trennivabadel päevadel 1300-1500 kcal.

Treeningpäevi tuleb nädala peale 3-4, millest siis 1-2 on rühmatreeningud+jõutreening, 1 kardiotreening jõusaalis ning 2 jõusaalitreeningut koos kardioga. Rühmatrenniks jätan endiselt vesiaeroobika ning muidugi selle trenni, mida annab Kristel. Kardiotreeninguks on jalgratta peal sõitmine 60 minutit, mis koosneb nii-öelda intervalltreeningust ehk vahepeal suurendan raskust/taset, siis jälle alandan. Jõusaalitreening koos kardioga koosneb soojendusharjutustest, 30 minutist jalgratta peal sõitmisest, jõumasinate peal tegemistest ning venitustest. Jõutreeninguks on 40-60 minutit jõusaalis, mis algab soojendusega jalgratta peal sõites, põhiliseks on jõumasinate peal tegemised ning lõpetuseks tulevad venitusharjutused. 

Täpsemalt jõusaalis tegemistest aga edasistes blogides. Siis saate uudistada minu hantlite või masinate raskusi, harjutuste kordade arvu, mitu ringi ma enda jõusaali kava korraga teen, kaua see aega võtab ehk kas teen kiiremini või aeglasemalt, kui treener on ajaks määranud jne.

Kuid seekordse blogi juurde lisan kaalunumbritele ja piltidele lisaks ka ümbermõõtude kohta info. Näha on, et peamiselt ongi sentimeetreid vähemaks jäänud kõhu arvelt, mis ilmneb ka piltide pealt. Mind ennast rõõmustab see küll väga, sest kõht minu kõige SOS-im piirkond ongi. Ehk juba nii-nii tahaks näha seda tulemust järgmise aasta sügisel, kui minu rasvakiht on kadunud ning ma ei mõtleks ise enam, et olen nagu uppuvalt laevalt pääsenu, keda ümbritseb nn päästerõngas. 

Seniks Teile kõike head ja olge mõnusad! 

Karin

 

Kaal:

Kaal alguses 28.08.2012: 112,2 kg

Kaal 06.11.2012: 106,4 kg

Kaal täna, 26.11.2012: 105,2 kg

Tulemus võrreldes 06.11.2012: -1,2 kg

Tulemus võrreldes algusega: -7,0 kg

 

Ümbermõõdud:

Alguses, 28.08.2012               Nüüd, 26.11.2012

Käsivars              42,5                                               40                   

Kõht                   123,5                                              114

Puus                    123                                                117

Reis                    76,5                                                72

Rind                    130                                                126,5

 

www.meritonsport.ee