1 SUUR VIGA, mida paljud tööintervjuul teevad

1 SUUR VIGA, mida paljud tööintervjuul teevad
shutterstock

Tööintervjuul võib saatuslikuks saada see, kui intervjueeritav peab enda kohta midagi ütlema. Kui enda kohta räägitakse õigesti, on aga suur lootus töökoht endale napsata.

Tööintervjuul tuleb pea alati vastu olukord, kus intervjueerija küsib: “Kas räägiksid enda kohta natuke lähemalt?” või “Räägi natukene endast.” Selle olulise küsimusega pannakse inimene enamjaolt oma elulugu rääkima. See on aga viga.

Ära räägi oma elulugu
Intervjueerija ei soovi kuulda tervet su elulugu ning see oluline küsimus määrab ära ka intervjuu ülejäänud suuna. Küsimus võib inimese tupikusse ajada ja panna mõtlema, et mida temalt soovitakse. Kas soovitakse teada, mida eelmises töökohas tegin? Kas ta soovib teada mu kassi nime?

Tegelikult soovib intervjueerija teada kuidas sinu oskused ja teadmised vastavad sellele töökohale, kuhu sa kandideerid. Ära kindlasti hakka rääkima oma peresuhetest või kust ja kuhu sa kolinud oled. Pea meeles kaks asja: fookusele keskendumine ja ettevalmistus erinevatele küsimustele vastamiseks.

Keskendu tööle
Mõtle kõigele, mis on kõnealuse tööga seotud ja räägi vastavatest kogemustest. Pane kirja mõned oma tugevad küljed, mis tulevad sulle sellel tööl kasuks.

Pane kirja asjad, millest kindlasti rääkida soovid. Alusta rääkimist sellest, mida oleks sinul neile pakkuda. Võid jutustada ka sellest, kuidas näed ennast karjääriredelil edasi ronimas ja kuidas oma tugevaid külgi veelgi enam ära kasutada soovid.

Tee taustatööd ja ole positiivne
Kindlasti tasuks teha taustatööd ja uurida lähemalt firma kohta, kuhu sa kandideerid. Sellisel juhul oskad ka rääkida, miks sa selle töökoha vastu huvi tunned. See on üks parimaid viise, kuidas enda sihid tööintervjuul esile tuua.
Intervjuul tasuks olla positiivne ja mitte iialgi ei tohi oma endisest töökohast halvasti rääkida. Ka siis kui selleks on põhjust.

Esimese mulje endast annad juba siis kui uksest sisse astud. Tereta, anna kätt, hoia silmsidet. Esimesed sõnad võivad mängida suurt rolli, kas saad töö või mitte. Seega mõtle hoolikalt, mida ütled.

Sarnased artiklid