10 tõde: tahad noorelt miljonäriks saada?

10 tõde: tahad noorelt miljonäriks saada?

Rikkaks saamine ja miljonär olemine on kui tabuteemad. Tundub lausa ebareaalne, kui keegi ütleb, et seda on võimalik saavutada 30. eluaastaks. See ei tohiks olla tabu ning see on võimalik. 21-aastaselt, kui ma lõpetasin kooli, olin pankrotis ja võlgades ning 30-aastaselt olin ma miljonär. Järgnevalt toon välja kümme sammu, mis garanteerivad sulle miljonäri staatuse 30-aastaselt.

Rikkaks saamine ja miljonär olemine on kui tabuteemad. Tundub lausa ebareaalne, kui keegi ütleb, et seda on võimalik saavutada 30. eluaastaks. See ei tohiks olla tabu ning see on võimalik. 21-aastaselt, kui ma lõpetasin kooli, olin pankrotis ja võlgades ning 30-aastaselt olin ma miljonär.

Järgnevalt toon välja kümme sammu, mis garanteerivad sulle miljonäri staatuse 30-aastaselt.

1. Järgne rahale. Tänapäeva majandusoludes ei ole võimalik säästmisega miljonäriks saada. Esimene samm on seada fookus oma tulude juurdekasvu suurendamisele ja siis seda sammu korrata.

Minu sissetulek oli 3000 dollarit kuus ning üheksa aastat hiljem oli see 20 000 dollarit kuus. Järgne rahale ning see sunnib sind oma tulusid kontrollima ning võimalusi nägema.

2. Ära eputa – ilmu kohale! Ma ei ostnud oma esimest luksuskella või autot enne, kui mu ärid ja investeeringud tootsid mitmekordseid kindlustatud sissetulekuid. Mul oli endiselt Toyota Camry sel hetkel, kui ma miljonäriks sain. Ole tuntud oma tööeetika, mitte nende vidinate poolest, mida sa ostad.

3. Säästa, et investeerida, mitte säästa. Ainus põhjus raha säästmiseks on selle investeerimine. Pane oma raha turvalistele, pühadele (puutumatutele) kontodele. Ära kasuta neid kontosid mitte millegi jaoks, isegi mitte hädaolukorras. See sunnib sind esimest sammu järgima (suurendama sissetulekut). Tänase päevani, vähemalt kaks korda aastas, olen ma pankrotis, sest ma investeerin kõik oma ülejäägid ettevõtmistesse, millele mul pole ligipääsu.

4. Väldi võlga, mis sulle ei maksa. Tee see endale reegliks, et sa ei anna kunagi välja võlga, mis sulle kasu ei too. Ma laenasin raha auto ostu jaoks vaid seepärast, et teadsin, et saan seeläbi oma sissetulekut suurendada. Rikkad inimesed kasutavad võlgu investeeringute võimendamiseks ja rahavoo suurendamiseks. Vaesed inimesed kasutavad võlgu, et osta asju, mis teevad rikkad inimesed rikkamaks.

5. Kohtle raha kui kadedat armsamat. Miljonid unistavad finantsvabadusest, kuid vaid need, kes teevad selle prioriteediks, neid miljoneid ka omavad. Et saada ning jääda rikkaks, pead sa tegema sellest oma prioriteedi. Raha on kui kade armuke. Kui sa seda ignoreerid, siis väldib see ka sind, või mis veel hullem, see jätab su maha kellegi kasuks, kes teeb temast prioriteedi.

6. Raha ei maga. Raha ei tunne kellaaegu, graafikuid ega pühasid ja sama peaks ka sinu kohta kehtima. Raha armastab inimesi, kellel on hea tööeetika. Kui ma olin 26-aastane, töötasin ma jaemüügi alal ja pood, kus töötasin, sulgeti kell 19.00. Tavaliselt võiks mind leida sealt ka veel kell 23.00 lisamüügitehinguid tehes. Ära ürita olla kõige targem või kogu aeg õnnega koos – lihtsalt tööta teistest rohkem.

„Kui sa sünnid vaesena, siis see ei ole sinu süü. Aga kui sa sured vaesena, siis see on sinu süü.“

7. Vaene olemine on mõttetu. Ma olen olnud vaene ning see on kohutav. Kõrvalda mistahes võimalikud ideed, et vaene olemine on mingil määral normaalne. Bill Gates on öelnud: „Kui sa sünnid vaesena, siis see ei ole sinu süü. Aga kui sa sured vaesena, siis see on sinu süü.“

8. Võta endale miljonärist mentor. Enamik meist on üles kasvanud keskklassi või vaeses majapidamises ning samastavad end nende gruppide piirangute ja ideedega. Ma olen analüüsinud miljonäre, et duubeldada seda, mida nemad on teinud. Võta endale personaalne miljonärist mentor ja uuri teda. Enamik rikkaid inimesi on väga helded oma teadmiste ja ressursside jagamisega.

9. Lase oma rahal raske töö sinu eest ära teha. Investeerimine on miljonäriks saamise Püha Graal ning lõpuks peaksid sa investeeringute pealt teenima rohkem raha kui töötasu. Kui sul pole rahalist ülejääki, ei saa sa ka investeerida. Teine firma, mida ma alustasin, vajas 50 000 dollari suurust investeeringut. Praeguseks on see firma mulle tagasi maksnud 50 000 dollarit iga kuu viimase kümne aasta jooksul.

Minu kolmas investeering oli kinnisvarasse, kus ma alustasin 350 000 dollariga, suur osa minu netoväärtusest tol ajal. Ma oman seda vara siiani ning see toob mulle jätkuvalt sissetulekut. Investeerimine on ainus põhjus järgida kõiki neid teisi samme, ning raha peaks töötama sinu eest ja tegema ära sinu raske töö.

10. Sihi kümne miljoni, mitte ühe miljoni poole. Kõige suurem finantsiline viga, mille ma kunagi tegin, oli mitte piisavalt suurelt mõtlemine. Ma julgustan sind minema rohkema kui miljoni järele. Meie planeedil ei ole rahast puudust, puudus on vaid inimestest, kes julgevad suurelt mõelda.

Rakenda neid kümmet sammu ning need teevad sind rikkaks. Hoia eemale inimestest, kes ütlevad, et sinu rahalised unistused on alguse saanud ahnusest. Väldi kiiresti rikkaks saamise skeeme, ole eetiline, ära kunagi anna alla ning kui sa lõpuks kohale jõuad, ole valmis aitama neid, kes ka sinna jõuda tahavad.

Allikas on siin

Algallikas: Grant Cordone, BusinessInsider