6 nippi, kuidas töövestlusel särada

4 kommentaari
6 nippi, kuidas töövestlusel särada

Milline tööotsija ei tahaks teada, kuidas tööintervjuul kindla peale õnnestuda? Siin on kuus olulist puntki, millest kinni pidada.

Milline tööotsija ei tahaks teada, kuidas tööintervjuul kindla peale õnnestuda? Siin on kuus olulist puntki, millest kinni pidada.

Su kodutöö on tehtud
Kui sulle just ei helistata 10minutilise ajavaruga ega kästa intervjuule ilmuda, eeldab võimalik tööandja, et sa oled teinud põhjaliku eeltöö, tehes endale selgeks, milles seisneb asutuse töö, millised saavad olema sinu ülesanded – ühesõnaga tead kõike tõestamaks, et sa tõesti tahad seda tööd.

Sul on mingid huvid
Tõele au andes, tööandjaid ei huvita väga, missuguse ülikooli sa täpselt lõpetanud oled. Intervjuul soovivad nad teada, missugune inimene sa oled. Millised on sinu peamised tööalased huvid, missugused töövälised. Rõhu sellele, et sa tegeled millegagi, et sul on mingeidki huvialasid, ja püüa need kuidagi pakutava töökohaga siduda.

Valmistu vestluseks
Kui sa ei suuda võtta seisukohta, kas töövestlus on ametlik kohtumine või mitte ega tea seetõttu, kuidas riietuda, siis siin on sulle info: jah, see on ametlik kohtumine. Teksad, ketsid ja kampsun ei ole kõige sobivam kostüüm, samuti ei lähe miniseelikud ja õlapaelteta topid. Pane viisakad riided selga!

Rahulik suhtumine
Teada-tuntud nipp on, et intervjueerija asetab intervjuu alguses oma veeklaasi liiga laua serva lähedale ja jälgib siis intervjueeritava reaktsiooni. Vestluselt edasi pääsevad suurema tõenäosusega need, kes murettekitava klaasi asukohta rahulikult muudavad, tunduvalt vähem lootust on neil, kes kogu ülejäänud vestluse klaasi hirmunult jälgivad. Tööandja eelistab tegutsejat, mitte muretsejat, seega ole vestlusel kiire reageerimisega!

Endist tööandjat ei klatšita!
Seda ei tehta mitte kunagi, punkt. Isegi, kui su endine ülemus on täiesti kohutav inimene – sellist infot ei laota töövestlusel välja. Kui tööandja peaks ise küsima, miks eelmisest kohast lahkuda soovid ja põhjuseks on kehvad suhted tööandjaga, võid talle olukorra muidugi ausalt ära rääkida, kuid ära unusta jääda võimalikult neutraalseks ja rõhutada, et oled eelmisest kogemusest väga palju õppinud ja valmis uuteks väljakutseteks.

Küsi töökoht endale
Estèe Lauderi esimees Leonard Lauder on öelnud, et talle meeldib, kui inimesed vestlusel rõhutavad, kui väga nad seda töökohta soovivad. “Mulle meeldib, kui keegi ütleb, et tõesti tahab meie firmas töötada ja et ta tunneb, et see ametikoht on just talle,” ütles Lauder. Sellisel inimesel on märksa suurem tõenäosus koht ka saada kui sellel, kes kogu vestluse aja jalg üle põlve istub ja ootab, et talle kohta pakutakse.

 

Allikas: Glamour.com

Buduaar.ee