Anna enda töökeskkonnale uus hingamine

Anna enda töökeskkonnale uus hingamine

Kas sõna “kevadväsimus” kõlab ka sinu jaoks tuttavalt? Hommikul ärgates tundub kontor küll viimane koht olevat, kuhu päikesepaistelise ilmaga minna tahaks. Kuidas aga saada võitu tööl kergesti tekkima kippuvast tülpimusest?  Muuda paari lihtsa nipiga oma töökoht taas atraktiivseks.

Kas sõna “kevadväsimus” kõlab ka sinu jaoks tuttavalt? Hommikul ärgates tundub kontor küll viimane koht olevat, kuhu päikesepaistelise ilmaga minna tahaks. Kuidas aga saada võitu tööl kergesti tekkima kippuvast tülpimusest?  Muuda paari lihtsa nipiga oma töökoht taas atraktiivseks. See annab uudset hingamist nii kabinetile kui muudab ka sinu ideed värskeks ja sind seeläbi efektiivsemaks töötajaks.

On palju erinevaid faktoreid, mida tuleb arvestada ideaalse töökoha disainimisel, aga kui sa järgid neid 5 lihtsat reeglit, siis küllap üllatud isegi, kui suure muutuse toob kaasa hoolega organiseeritud ning ilusti kujundatud töölaud.

1. Vali õiged värvid
On arusaadav, et sa ei saa valida kontori seinavärvi, kui tegemist pole just sinu isikliku äripinnaga. Aga sellegipoolest on sul võimalik otsustada, mis värvi on detailid ning töövahendid sinu laual. võimalusel ütle “EI” hallile ja üksluisele ning anna oma lauale sära näiteks helerohelise klambrilööja, punaste kääride, kollase mapi või hoopis mõne pisikese ja värvilise pildiga.

 

2. Pööra tähelepanu valgustusele
Hämarad tööruumid on depressiivsed ja väsitavad. Kui su kontoris pole väga head looduslikku valgustust ning suuri aknaid, millest avaneks rahustav ja ilus vaade õues toimuvale, siis proovi leida endale ilus lamp, mis su töökeskkonda valgustaks ning meele taas rõõmsaks muudaks.

 

3. Investeeri mugavasse tooli
Paljud meist veedavad kontoris arvuti ees istudes vähemalt kaheksa tundi päevas, paraku pole sellise elustiili juures üllatav, kui päeva lõppedes vaevab meid seljavalu. On ülioluline, et tool, millel me need kaheksa või enam tundi istume, oleks võimalikult mugav. See omakorda aitab kaasa paremate töötulemuste saavutamisele ning säästab sinu selga.

 

4. Lisa rohelust
Lisades lauale potitaime, parandad sa oma töökeskkonna esteetilisust. Lisaks on mitmed uuringud tõestanud, et taimede olemasolu kodus või kontoris, aitab vähendada stressi.

 

5. Vabane ebaolulisest
Segadus töölaual ei ole ainult esteetiline probleem, üldjuhul põhjustab see ka segadust meie mõtetes. Kui sind ümbritseb organiseerimatus, siis pole ka põhjust imestada, et su mõttetöö ei ole selge. Seega vabane koheselt kõigest üleliigsest oma töölaual!

 

Tõsiasi on, et tööd tuleb teha. Kas poleks mitte suurepärane teha tööd keskkonnas, milles olemist  me ka tõeliselt naudime.

 

Allikas: paptap.com

Sarnased artiklid