Esimene päev uues töökohas

7 nippi, kuidas teha see enda jaoks lihtsamaks.

7 nippi, kuidas teha see enda jaoks lihtsamaks
 
 
 
Uus töökoht, uued inimesed, uued reeglid. Seitsekümmend viis protsenti naistest arvab, et esimene tööpäev uues kohas tekitab rohkem judinaid ja kõhus keeramist kui esimene kohting. Kuid siiski on olemas mõned nipid, kuidas teha see närvitsemisrohke päev meeldivamaks.
 
1. Kui lähed tööintervjuule, pööra tähelepanu sellele, mis teistel töötajatel seljas on. Igas firmas võib olla välja kujunenud oma riietumiskood -kui selle vastu eksid, võid tunda end suhteliselt ebamugavalt. Kindla peale minek on muidugi igas vähegi soliidses firmas klassikaline pükskostüüm – must või näiteks hall.
2. Kui uues kohas algab tööpäev varem, kui sa oled harjunud, siis pead ehk selleks veidi ette valmistuma. Proovi paar päeva enne ärgata just sellisel ajal, nagu edaspidi vajalik oleks. Kindlasti pead hommikul korralikult sööma, et mitte tunda end varajase ärkamise tõttu liialt uimasena. Apelsinimahl või ehk hoopis tass kohvi annab ka sulle vajalikku energiat. Kui sul pole autot, siis võid päris esimel päeval võtta takso – nii tunned ennast nii ebakindlal päeval kindlamalt.
3. Kui sind tutvustatakse sinu uuetele kolleegidele, korda nende nimesid nende järel. Nii lood sa nendega kohe alateadlikult sideme. Et kõiki veelgi paremini meelde jätta, võid joonistada enda jaoks plaani, kes kus istub.
4. Personaliseeri oma töötsoon. See ei tähenda, et peaksid tekitama oma lauale armsate asjakeste hunnikut, kuid ka üks perefoto, armsaks saanud kohvikruus või toataim teevad sinu olemise uues kohas kodusemaks.
5. Kui sul on ees mõni eriliselt raske hetk ja tunned, et lööd kartma, siis proovi järgmist harjutust: sule silmad, hinga sügavalt ja mana endale silme ette mõni olukord, kust oled absoluutse võitjana välja tulnud. Kujutle nüüd, et saad vajadusel võitu kõigist oma kolleegidest. Enesekindlus, mida sa sellise harjutuse abil tekitad, saabki määravaks. Lisaks võid proovida oran