Kuidas kontoris ellu jääda?

Paljud meist on pidanud taluma ülemuste pilkeid riiete, meigi ja liiga kirevate aksessuaaride pärast. Tõsi ta on,kui töötate kontoris ning teie tööl on väga ametlik iseloom, peaksite hoolikalt mõtlema mida selga panna ja mida mitte

kadri@buduaar.ee

Paljud meist on pidanud taluma ülemuste pilkeid riiete, meigi ja liiga kirevate aksessuaaride pärast. Tõsi ta on,kui töötate kontoris ning teie tööl on väga ametlik iseloom, peaksite hoolikalt mõtlema mida selga panna ja mida mitte. Väga hästi annavad teie head maitset edasi hästi valitud aksessuaarid. Te võite ennast väga ametlikult ning kallilt riidesse panna, aga kui soliidse musta kostüümi juurde kuulub paks meigikord ning rohkelt erinevatest stiilidest ehteid, on kogu kostüümi olemus rikutud.

Meik

Meik mängib töötava naise elus olulist rolli. ärge kontoris meigiga üle pingutage. Kuna silmad ja huuled on teie peamised töövahendid inimestega suhtlemisel, võite neid veidi rõhutada.  Rohke põsepuna ei jäta kontoris head muljet.

Juuksed

 Laske endale lõigata selline soeng, mida on kerge hooldada ja mis püsib ilus ka peale pikka tööpäeva ilma, et seda peaks iga poole tunni järel rohke juukselakiga turgutama.

Ehted

Ehted ei pea kontoris olema tohutult kallid. Te ei tohi välja näha nagu oleksite tulnud sõbranna sünnipävale, kontor on töö tegemiseks ja kõiksugu segavad faktorid peavad jääma koju. üleüldse pole ilus päevasel ajal kanda rohkelt ehteid. Tagasihoidlikud savist nikerdatud kõrvarõngad sobivad kontorisse hästi. õhtul välja minnes võite need loomulikult briliantide vastu vahetda. Sõrmused peaksid siiski olema päris kullast või hõbedast. ühes käes ei ole kontoris sobilik kanda enam kui üht sõrmust.

Käekott

Mitme ja odava asemel ostke endale paar kallist ja korralikku käekotti, mis sobivad enamuse teie kostüümidega. Käekott võiks olla võimalikult väike kuid siiski funktsionaalne. Parimad värvid on must, pruun ja tumepunane.

Kingad

Klassikalised mustad nahast terava ninaga kingad on kontorisse ideaalsed. Proffessionaalse välimuse saavutamiseks hoiduge igasugustest paeltest ja muudest aksessuaaridest mis kingade küljes olla võivad. 

Sall

Salli abil saate lisada värvi ja iseloomu oma kostüümide juurde. Sall ei peaks olema liiga kirev ja liiga suur.

Küüned

Käed ja küüned peavad olema hästi hoolitsetud.  Kui töötate tõsisemal ametipositsioonil, siis vältige kirevaid ning pikki küüsi. Hoidke kätekreem lauasahtlis. Kui olete näiteks sekretär, tuleb teil paljude klientidega kättpidi tutvuda ning pole ilus ulatada neile karedat ja külmast parkinud kätt.

Vihmavari

Vihmavari peaks olema tagasihoidlik ja ilma mustrita. Must või pruun vihmavari on kõige sobilikum. Väga hea valik on selline vihmavari, mis käekotti ära mahub.

Mantel/ jakk

Ostke kontoris käimise jaoks endale üks korralik villane mantel. Mantel peab olema nii pikk, et katab seeliku või kleidi. Kuna kontoririietuse hulka kuulub tihtipeale seelik, paks mantel olema 100% puuvillast, siis hoiab see jalad soojas.
Soojemateks ilmadeks soetage endale üks korralik must jakk.