Kuidas teha end tööandjale nähtavaks?

Paljud inimesed ei tea kuidas ennast maksma panna, Tööturul on tihe rebimine ja sadade hulgast silma paistmine on väga oluline, see garanteerib sulle töökoha. Kuidas peale tööintervjuud teha nii, et paistaksid teiste konkurentide seast silma ja jääksid tööandjale mällu?
üks võimalustest on peale intervjuud tööandjale helistada ja tänada teda aja eest, mis ta sinu kuulamiseks leidis.

kadri@buduaar.ee

Paljud inimesed ei tea kuidas ennast maksma panna, Tööturul on tihe rebimine ja sadade hulgast silma paistmine on väga oluline, see garanteerib sulle töökoha. Kuidas peale tööintervjuud teha nii, et paistaksid teiste konkurentide seast silma ja jääksid tööandjale mällu?

üks võimalustest on peale intervjuud tööandjale helistada ja tänada teda aja eest, mis ta sinu kuulamiseks leidis. Need kes peale intervjuud tööandjat tänavad, leiavad ka sooja koha tema südames. Ja ehk ka sooja koha kontoris? Kui tahad veelgi erineda, kirjuta talle käsitsi väike aitähh-teie-aja-eest kiri. Tööandjatel on postkastis ainult arved ja tööalased kirjad. Kui ta aga leiab postkastist käsitsi kirjutatud tänukirjakese, teeb see ka tema päeva rõõmsamaks. Mis kõige olulisem, see eristab sind teiste kanditaatide seast ning jätab sinust mulje kui viisakast ning huvitavast inimesest. Loomulikult ära kirjakeses liialt lipitsema hakka , hoia asi lihtne ja siiras. Oma laste pilte ja kalevi komme pole vaja sellega kaasa panna ning töökohta anuma pole samuti mõtet hakata. Lihtsalt täna teda aja eest ning soovi kena päeva.

Tööintervjuud on närvesöövad ja tihti unustame pooltest asjadest üldse rääkida. Seda viga peks vältima. Otsi juba kodus välja oma suurimad saavutused ja räägi need oamette läbi. Sa pead tööandjale näitama, et sul on palju pakkuda ning sinu taust on huvitav ning oled valmis endast kõik andma.

Räägi intervjuu käigus sellest, kuidas sa saaksid firma heaolusse investeerida. Selgita kuidas sinu konkreetsed anded aitavad sind töö juures edasi liikuda. Paljudel firmadel on pakkuda välja lisategevusi vabatahtlikele. Näiteks uudiskirja koostamine. Luba see enda kanda võtta. Tutvusta oma talente ning veena tööandjat, et oled organiseerija inimene ning oled nõus tegema ka huvitavaid lisatöid selle nimel, et kollektiivil oleks tore asutuses töötada. Tavaliselt peetakse sellist organiseerija inimest meeles ka palgapäevadel väikese lisatasuga.

Räägi tööandjale konkreetset juttu sellest, kuidas saaksid sina nende müüki suurendada ja mis panuse annaksid endast. Näita üles initsiatiivi ja soovi muuta nende olukord paremaks. Näita, et just sina oled see inimene, kellega on kerge läbirääkimisi pidada ja probleemidele lahendusi leida. Kui tööandja näeb, et sinus on pealehakkamist, energiat ning soovi nende kollektiivi sulanduda, siis on tal kergem otsust sinu kasuks teha.

Paljud inimesed arvavad, et eelpool mainitud tänukirja saatmine on ülepaisutatud ning pugejalik. Kui seda ka tehakse, saadetakse tavaliselt elektrooniline kiri. Tegelikult on käsitsi kirjutatud kirjake üsna hea viis end meeldejäävaks teha. Välismaal on see päris levinud. Ilusti koostatud tänukiri võib muuta tööandja poolt öeldava â