Sul on pidevalt stress? 3 nippi, mis elu lihtsamaks teevad

12 kommentaari
Sul on pidevalt stress? 3 nippi, mis elu lihtsamaks teevad

Kiire elutempo, kohustused ning ajapuudus tekitavad meis stressi ning meelehärmi. Kui üks probleem lahendatud saab, kerkib esile teine ja veel hullem. Miks me peame koguaeg millegipärast muret tundma? Vahel tahaks ju lihtsalt lõõgastuda ja elust rõõmu tunda, aga miskipärast paljud meist ei oskagi enam puhata. Miks see nii on? Äkki on põhjus selles, et me mõtleme liiga palju – teeme sääsest elevandi – näeme tonti seal, kus seda pole!

Kiire elutempo, kohustused ning ajapuudus tekitavad meis stressi ning meelehärmi. Kui üks probleem lahendatud saab, kerkib esile teine ja veel hullem. Miks me peame koguaeg millegipärast muret tundma? Vahel tahaks ju lihtsalt lõõgastuda ja elust rõõmu tunda, aga miskipärast paljud meist ei oskagi enam puhata.

Miks see nii on? Äkki on põhjus selles, et me mõtleme liiga palju – teeme sääsest elevandi – näeme tonti seal, kus seda pole!

Kui see teema tundub sulle tuttav, siis tasub sul lugeda allpool väljatoodud kolme punkti, mille abil on sul võimalik oma elu stressivabamaks muuta!

1. Sa pole piisavalt enesekindel!

Kui sulle antakse näiteks töö juures ülesanne, mis tundub ületamatu, hakkad sa kohe stressama ning kardad, et ei saa hakkama. Selle asemel, et oma ülesandega tutvuda, asja rahulikult läbi mõelda ning vaikselt pihta hakata, kulutad väärtuslikku aega muretsemisele. See tähendab, et sa pole piisavalt enesekindel! Ainult sina saad seda muuta – usu endasse ja oma võimetesse. Ükski probleem pole ületamatu ning iga ülesandega on võimalik toime tulla! 

2. Sa kahtled endas liiga palju!

Kui meil on mitu valikuvõimalust ning me ei suuda otsustada, siis tuleb see otsus langetada kiirelt. Pane kirja valikuvõimaluste plussid ja miinused ning tee otsus. Ära jää mõtlema ega kahtlema, see ajab sind lõpuks hulluks! Alati kui me peame valima mitme variandi vahel, tuleb otsus langetada võimalikult kiirelt – kuula oma sisetunnet!

3. Sa oled perfektsionist!

Selliste inimeste elu ei ole lihtne – sa tahad alati parimat, mis tähendab, et sa esitad endale pidevalt uusi väljakutseid ning sunnid end saavutama täiuslikku tulemust ka siis, kui seda tegelikult üldse vaja pole. Perfekstionistid kalduvad sageli üle mõtlema, muretsema, mis omakorda võib põhjustada mitmeid haigusi ning ka sinu närvisüsteemile ei mõju see hästi. Katsu iseendale selgeks teha, et sa ei pea olema perfektsionist – sellega teed kahju iseendale! 

Allikas: womanitely.com