Tahad töövestlusel head muljet jätta? 8 olulist punkti

Töövestlusele minnes on väike ärevus tavaliselt ikka sees ning salamisi me loodame, et kõik läheb perfektselt. Seda, kuidas vestlus aga tegelikult kulgeb, ei saa sa teada enne, kui see juba läbi on. Selleks, et tööintervjuul endast head muljet jätta, ei pea palju vaeva nägema - tuleb lihtsalt osata õigeid asju öelda.

Töövestlusele minnes on väike ärevus tavaliselt ikka sees ning salamisi me loodame, et kõik läheb perfektselt. Seda, kuidas vestlus aga tegelikult kulgeb, ei saa sa teada enne, kui see juba läbi on. Selleks, et tööintervjuul endast head muljet jätta, ei pea palju vaeva nägema – tuleb lihtsalt osata õigeid asju öelda.

Kui sa usud, et see töökoht on tõesti see, mida sa tahad ja milles sa väga hea oled, siis tuleb selles ka teisi veenda. Esita töövestlusele minnes inimesele, kes sind intervjueerib, allpool olevad kaheksa küsimust ning võid olla kindel, et vastukaja on positiivne!

Jah, sina oled see, kes läheb intervjuule ja kellelt hakatakse küsimusi küsima, ent see ei tähenda, et sa ise midagi öelda ei tohiks. Kui sellest saab sinu tulevane töökoht, siis on ainult loomulik, et sa tunned selle vastu huvi. Seega ei tasu karta, et töövestlusele minnes ise küsimusi esitama hakata kuidagi halvasti mõjuda võiks. 

Kaheksa olulist küsimust, mida töövestlusel kindlasti küsida võiks:

1. Kuidas te näete minu ametipositsiooni arengut järgmise paari aasta jooksul?

2. Millised on selle ametikoha suurimad väljakutsed, millega ma silmitsi seisma hakkan?

3. Kellega ma kõige rohkem koostööd tegema hakkan? Kui suur on minu vastutus ja mida minult oodatakse?

4. Mida mina teha saaksin, et see ettevõte edasi areneks ning et tulevik oleks helge? Kuidas ma saaksin selle ettevõtte arengule kaasa aidata?

5. Mis on see, mida te minult lähima kolme kuu jooksul kindlasti ootate? Mis teie jaoks kõige olulisem on?

6. Mis on selles ettevõttes töötamise suurimad plussid? Mil moel see minu isiklikule arengule kaasa aitab?

7. Kes on meie suurimad konkurendid ja millist poliitikat me nende suhtes kasutame?

8. Milliseid iseloomujooni, isiksuseomadusi te ootate sellelt inimeselt, kes antud ametipositsiooni endale saab? Mis on teie jaoks kõige olulisem?

 

Allikas: marieclaire.co.uk

Toimetas: Karin Karu