Tartu karjääripäev kutsub oma võimalusi avastama

Tartu karjääripäev kutsub oma võimalusi avastama

27. märtsil toimub Tartus esmakordselt karjääripäev “Terve karjäär”, mis on abiks teadlikul tööelukujundamisel.

27. märtsil toimub Tartus esmakordselt karjääripäev “Terve karjäär”, mis on abiks teadlikul tööelukujundamisel.

Korraldajate sõnul pakub päev teadmisi ja oskusi, kuidas oma elukäiku teadlikumalt kavandada, tutvustab erinevaid karjääriteenuseid ja täiendõppevõimalusi. 

„Karjääriplaneerimisega on seotud palju müüte, näiteks et karjäärinõustamine tähendab testimist või et täiskasvanutele on õppimine tasuline,“ sõnab ürituse ükskorraldajatest, Tartumaa Töötukassa karjäärinõustaja Julia Šarapova. „Karjääripäeva eesmärk on tutvustada olemasolevaid võimalusi ja rõhutada vajadust oma tööelu planeerida,“ selgitab Šarapova ettevõtmise vajalikkust.

Oma kogemuslooga õppimisest ja töötamisest Tartu Kutsehariduskeskuses juhatab päeva sisse kooli direktor Andrus Mõttus. Personaalse turunduse teemat avab Tartu Ülikooli turunduse lektor Andres Kuusik ning soovitusi ettevõtluse alustamiseks jagab Tartu Ärinõuandla. 

Tutvustatakse erinevaid täiskasvanutele suunatud õppimisvõimalusi ning karjäärinõustajad viivad läbi töötubasid enesearendamise ja tööotsimise teemadel. Lisaks toimub Tartu Spontaansusteatri vahendusel töötuba „Minu võimalused“, kus luguteatri vormis ennast ja oma võimalusi saab avastada.

Täiskasvanutele suunatud osalustasuta karjääripäev kestab kella kahest päeval seitsmeni õhtul. 

Tegevused koonduvad Tartu Kutsehariduskeskuse ruumidesse (Kopli 1, B-korpus). Toimuvad töötoad ja loengud personaalse turunduse, enesearendamise, tööotsingute, tööstressi, töötervise, ettevõtluse alustamise ja vabatahtliku tegevuse teemadel. Näpunäiteid tööle kandideerijatele jagavad personalijuhid ning pakutakse karjäärinõustamist karjäärikiirabis. Lisaks saab registreeruda tasuta individuaalsetele karjäärinõustamistele üritusele järgnevaks nädalaks (31. märts – 4. aprill 2014).

Täpsem kava, registreerumine ja lisainformatsioon:
http://ettevotlus.tartu.ee/koolitused
http://kny.ee/tervekarjaar
http://facebook.com/tervekarjaar

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid