Katrina kaotab kaalu: 19 cm rasva kadunud!

Katrina kaotab kaalu: 19 cm rasva kadunud!

On möödunud juba 2 kuud ajast, mil mulle pakuti võimalust alustada oma teekonda Buduaaris uue kaalulangetajana. Aeg läheb kiiresti, märts kadus kuidagi eriti märkamatult. Eelmise postituse juures küsiti, et miks ma üldse tahtsin hakata kaalu jälgima avalikkuse tähelepanu all. Proovin teile  nüüd siis vastata.

On möödunud juba kaks kuud ajast, mil mulle pakuti võimalust alustada oma teekonda Buduaaris uue kaalulangetajana. Aeg läheb kiiresti, märts kadus kuidagi eriti märkamatult. Eelmise postituse juures küsiti, et miks ma üldse tahtsin hakata kaalu jälgima avalikkuse tähelepanu all. Proovin teile  nüüd siis vastata.

Kandideerisin tegelikul juba eelmise aasta augustis, samas teades, et selle eksperimendi raames mind nagunii ei valita, sest viibisin sel ajal USA-s ja tagasi Eestisse pidin saabuma alles septembri lõpus. Väike lootus siiski jäi, et ehk… Kuna vahepealsete kuude jooksul kaalu osas erilist muutust ei toimunud, siis uuel aastal andsin endale lubaduse, et nüüd võtan end jälle käsile – proovin kaalu langetada, lähen trenni ning üritan oma toitumist jälgida. Tavaliselt saan kevadeks viis kilogrammi pika kaalujälgimise peale alla ning suveks on miskipärast kõik tagasi. Kes see ikka tahab just suvel olla tavapärasest raskem, kuna just siis tahaks kanda õhemaid ja lühemaid riideid. Mina kippusin sel perioodil ikka kõike pikemate riietega oma keha varjama ning see ei olnud alati just kergete killast.

Nüüd tagantjärgi mõeldes oli täitsa õige tegu, et ikka oma essee Buduaari saatsin, mis siis, et sel hetkel tundus valituks osutumine lootusetu. Võimalused võivad saabuda täiesti ootamatult. Kandideerides Buduaari kaalulangetajaks tuli ju arvestada, et see kogemus eeldab mugavustsoonist väljumist ehk sa pead tegema midagi, mida igapäevaselt ei tee. Rääkimata sellest, et pidin avaldama oma kaalu sadade inimeste ees, millest varem isegi minu noormees ei teadnud. Nüüd siis teavad kõik. Seega mingis mõttes väga hea väljakutse. Teisalt teadsin ka, et nii on kindlasti rohkem motivatsiooni, tagasilöökide puhul ei ole võimalust lihtsalt alla anda ning lootus on saada häid nõuandeid toitumise ja treeningute osas. 

Tõenäoliselt oleks minu kaalu langetamine sisaldanud söömise piiramist, „suurest“ tarkusest oleksin ära jätnud ka õhtused söömised pärast trenni ning unistanud pidevalt magusast, sest selline toitumine oleks ju isud palju suuremaks ajanud. Eks praegugi vaatan ilusaid pilte toiduajakirjadest ning söön silmadega, sest ega mõtted isuäratavatest magustoitudest ju nii pea unustustehõlma kao. Teise variandina oleksin ehk tellinud endale toitumiskava. Kui näed ja kuuled, et teisedki salenevad nende abil, tuleb endalgi kihk proovida. Samas kindlasti oleks välistanud igasugused salenemist lubavad imetabletid, omadest kogemustest tean, et pigem tekitavad need kahju kui kasu. Kõige rohkem on mul hea meel aga selle üle, et praeguse Buduaari eksperimendi raames saan personaalset nõu treenerilt. See on asi, milleni ma üksi treenides ei oleks kunagi vist jõudnud.

Tihtipeale paljud treenivad jõusaalis, käivad rühmatreeningutes, samas täpselt teadmata, mille jaoks treenitakse või mis lihastele mingid harjutused mõjuvad. Eks ise olin põhimõtteliselt samasugune. Trennis käisin, sest teadsin, et pean ennast liigutama. Mingist pulsi jälgimisest ja rasvapõletustreeningust polnud nagu eriti aimugi. Jõusaali poole ei julgenud vaadatagi, sest ma poleks osanud seal midagi teha, rääkimata sellest, et arvasin – minu koht pole seal. See ei tähenda, et ei oleks soovinud vormis ja toonuses keha. Unistasin, et minul võiks ka mõni lihas kunagi kusagilt välja paista. Taoline teadmatus ja segadus viis mind selleni, et käisin küll trennis, aga ma ei nautinud seda ning oli pigem vastumeelne. Tabasin end tihti mõttelt, et kas minust üldse kunagi saab inimene, kes naudib treeninguid. Praeguseks võin öelda, et edusammud on suured selles osas olnud.

Nüüd on mul hea meel, et saan rääkida treener Kristel Pälliga ja arutada edaspidiseid eesmärke. Ma tean, miks ma treenin ja mille jaoks teatud harjutused head on. Kristel on juba maininud, et kätel olevad lihased on harjutuste sooritamisel märgatavad ja ta näeb, et on toimunud muutused. Et ka kõik teised lihased jätkuvalt areneks, oleme vahepeal suurendanud raskusi ja tõstnud harjutuste intervallide arvu, et lihased, ja ka mina ise, kindla koormusega ära ei harjuks. Lisaks oleme muutnud mõningaid harjutusi, et mul kergem oleks. Mitte, et ma nõrguke oleks, vaid nt pingil alaseljale tehtavad harjutused ei ole minu jaoks (teen hoopis muid variante), samuti on mul probleeme valutama hakkavate põlvedega ja teatud harjutuse puhul võib valu lüüa ka küünarliigesesse. Mõtlen positiivselt, et raskused ongi ületamiseks, seega treenin aga edasi ja hea meel, et selline võimalus on antud.

Samas tahan öelda, et ega avalikult kaalu langetamine lust ja lillepidu ei ole. Motivatsiooni on, toetust ka… aga samas tekitab avalikkuse tähelepanu survet seoses kaalu langemisega ja muutustega. Üksi sellist ettevõtmist tehes ma ei muretseks nii palju, et igal nädalal kilokene ei kao ja võtaksin vabamalt. Nüüd on aga ootused kõrgeks aetud, mitte ainult mina ei oota tulemusi, vaid ka lugejad. Kõik see paneb mind igapäevaselt palju rohkem juurdlema ja mõtlema oma kaalu üle. On öeldud, et mida rohkem mõtled sellele, seda raskem on kilosid kaotada. Ausalt öeldes isegi usun, et sellel ütlusel on tõepõhi all. Aga nagu veel öeldakse, et ükski hea asi ei ole ilma halvata, siis pean lihtsalt leppima nende väikeste probleemidega, mis selle eksperimendi käigus üles kerkivad. Kõik eelmised Buduaari kaalulangetajad on hakkama saanud, seega miks ei peaks minagi.

Eelmisel nädalal toimus ka igakuine mõõtmine:

Kehamassiindeks:  28,9 (07.02) – > 28,3 (06.03) -> 27,4 (04.04)

Rasva %:  39,3 -> 38,8 ->36,7

Vööümbermõõt: 105cm -> 100cm ->  96cm

Puusaümbermõõt: 108cm ->106cm -> 105cm

Reieümbermõõt: 65 cm -> 62 cm ->  62cm

Sääre ümbermõõt: 39 cm -> 38 cm-> 38cm

Käsivars: 35 cm-> 35 cm->  32cm

 

Kaalu osas näitas seier kahjuks sama numbrit, mis eelmine nädal.

 

Katrina