Katrina langetab kaalu: maksimaalne treening minimaalse ajakuluga

Katrina langetab kaalu: maksimaalne treening minimaalse ajakuluga

Seekordses postituses ei kirjuta ma oma igapäeva tegevustest ning toitumisest, vaid tutvustan teile hoopis uudset fitnesstreeningut, mida mul tänu Buduaarile ja JustFit Exclusive Clubile oli võimalus selle nädala alguses proovida.

Seekordses postituses ei kirjuta ma oma igapäeva tegevustest ning toitumisest, vaid tutvustan teile hoopis uudset fitnesstreeningut, mida mul tänu Buduaarile ja JustFit Exclusive Clubile oli võimalus selle nädala alguses proovida.

Alustan sellest, et ma ei tea, kui paljud teist on sellest treeningklubist kuulnud, aga mina sain infot eelpool mainitud klubi kohta alles üle-eelmisel nädalal. Õnneks ei olnud ma väga ajast maha jäänud, sest kui esmaspäeval JustFit Exclusive Clubi  juhatajalt ja treenerilt Savva Miroshnikovilt uurisin kaua klubi avatud olnud on, tuli välja, et alles 7 kuud. Tähelepanuväärne on ka fakt, et taoline fitnessklubi on Baltikumis esimene, kuid palju populaarsust kogunud Saksamaal ja Moskvas.

JustFit Clubis kasutatakse treeninguks unikaalset meetodit – elektromüostimulatsiooni (EMS). Eriliseks teeb selle treeningu täpsemalt elektriline müostimulatsioon, mis koostöös tavatreeningutega parandab sportlikke näitajaid mitmeid kordi. EMS võimaldab minimaalse ajakuluga ehk siis ainult 20 minutit nädalas, saavutada maksimaalse tulemuse lihaste struktuuri moodustamisel. Lisaks põletab treening rasva, kiirendades ainevahetust peale treeningut kuni kolmeks päevaks. Elektromüostimulatsioon on kasulik ka seljateraapiaga tegeledes, sest elektriimpulsid suudavad lihaseid stimuleerida kõige sügavamates kihtides leevendades valu kiiremini kui massaaž.

Esmaspäeval JustFit Clubi minnes sain juhised, et tund enne trenni juua vähemalt 0,5 liitrit vett ja söögikord võiks jääda kaks tundi enne treeningut. Hämmingut tekitas aga see, kui öeldi, et spordiriideid pole kaasa vaja võtta. Kui siis, ainult jalanõud. Mis seal ikka, tekitas veel rohkem huvi, et kuidas nii saab.

Minu esimene kohtumine Savvaga algas konsultatsioonist, kus vaatasime läbi võimalikud vastunäidustused, mida mul õnneks ei olnud. Rääkimise käigus tuli mul meelde, et aastaid tagasi reklaamiti tihti Butterfly Abbsi, mis pidi tekitama imetlusväärsed kõhulihased lihtsalt televiisori ees vedeledes. Nende põhimõte seisnes samuti mingil määral elektrostimulatsioonil. Savva selgitas, et sellisel viisil lihased kasvada ei saa, rääkimata kehakaalu kaotamisest. Kuigi toimub elektrostimulatsioon, on väga tähtis, et ka lihased ise teeksid tööd samal ajal luues seeläbi efektiivsemaid tulemusi. EMS treening aga seda just personaaltreeneri abil pakubki.

Treening algas siiski riiete vahetamisega, aga need olid klubi poolt spetsiaalsed püksid ning pluus. Järgnevalt pandi mulle selga vest, millel olid seespool erinevate lihasgruppide jaoks spetsiaalsed kohad, mida niisutati veega. Märjaks tegemine võimaldab saavutada paremat kontakti nahaga ning elektrijuhtivus on parem. Lisaks kinnitati puusade ja tuhara piirkonda vöö, millel oli sama eesmärk nagu vestil. Hiljem ühendati mind juhtme kaudu masina külge. Kuna olin uus klient, siis kõigepealt pidime välja selgitama minu kaheksa erineva lihasgrupi võimekuse. Ajapikku need näitajad suurenevad, sest lihased muutuvad treenitumaks. Igal kliendil on oma kiipkaart, mis järgmisel korral masinasse sisestatakse ning saab kohe treeninguid alustada, sest kogu eelmise treeningu info on salvestunud. Vastavalt vajadusele suurendatakse või vähendatakse elektriimpulssi.

Ausalt öeldes enne elektriimpulsi saamist ma kartsin, et sealt saab korraliku suraka. Eks esimene reaktsioon oligi vist väike kiljatus, sest jalad hakkasid surisema ja ma ei osanud, mida mõelda ja teha. Esimesest ehmatusest ja mõningasest ebamugavustundest sain kiiresti üle ning peatselt saime alustada minu esimese treeninguga. 20 minutit treeneri juhendamisel möödus väga kiiresti, treenitud sai kõiki suuremaid lihasgruppe 4 sekundiliste tsüklite viisi (4 sekundit puhkust ja 4 sekundit lihaste pingutamist koos elektrostimulatsiooniga). EMS-i juures ei saa ära unustada ka õigel ajal hingamise tähtsust. 

Päev pärast treeningut võin öelda, et mõjus küll, sest mõned lihased, mis muidu võib-olla väga intensiivselt koormust ei saa, annavad oma olemasolust tunda. Elektromüostimulatsioon toimib! Nähtavaid tulemusi on klubi juhataja sõnul võimalik näha alates kolmandast treeningust. Kuna EMS treeninguga on võimalik saavutada efekti lühikese ajaga, sest 20 minutit treeningut on võrdne kaheksa 45-minutilise trenažööri treeninguga, siis kohe järgmisel päeval muud treeningut ei ole soovitatav teha. Kuid inimesed on erinevad, siis on samas see igaühe valik, kuidas ta oma treeningplaanid teeb. Mina jätsin päeva vahele, et anda lihastele ja kehale puhkust ning täna uue hooga rühmatreeningutesse ning jõusaali.

Kokkuvõttes võin öelda, et ootan juba uut treeningut järgmisel esmaspäeval. Minu jaoks on positiivne just see, et kiireneb ainevahetus ja samal ajal on võimalus vormida ka lihaseid. Kutsun teidki tutvuma JustFit Club-ga – www.justfitclub.ee. Hetkel on uutel klientidel võimalik treeningutes osaleda väga soodsate hindadega. Miks mitte kasutada võimalust just nüüd!

Kui kellelgi tekkis küsimusi JustFit Club või treeningu kohta, võite julgelt need kirjutada kommentaariumisse.

 

Kaal:

7.02 – 81,5 kg

4.03 – 78,8 kg

13.03 – 78,2 kg

20.03 – 77,8 kg 

27.03 – 76,4 kg

 

Tervitades

Katrina