Reklaam sulgub sekundi pärast

1 MINUTI HARJUTUS, mis muudab kõhu 30 päevaga lamedaks

Buduaar

Trimmis kõhulihased
Trimmis kõhulihased — FOTO: 123rf.com

Lame ja trimmis kõht on iga naise unistuseks, ent sageli ei jõuta soovitud tulemuseni ka siis, kui treenitakse regulaarselt ja süüakse tervislikult. Põhjus on lihtne - paljud harjutused ei koorma kõhulihaseid nii nagu võiks! 

Fitnessieksperdid ja treenerid üle kogu maailma kiidavad heaks plank-harjutust, mis treenib korraga mitut lihasgruppi ja kõige hämmastavam asjaolu on, et tegu on staatilise harjutusega! Nimelt tuleb oma keha täiesti liikumatuna hoida ning just see nüanss muudabki harjutuse üsnagi keeruliseks. 

Kõik kõhulihaste grupid, ka süvalihased, saavad korraliku koormuse, ent seda vaid siis, kui sa õpid õige plank-asendi selgeks!

Kui sa soovid reaalseid tulemusi, siis tuleks kolm korda päevas võtta sisse plank-asend ja olla selles staatilises asendis 60 sekundit järjest. Iga viimsegi sekundi jooksul pead sa kogu oma keha pingul hoidma ja täielikult kontrollima.

Kuidas võtta sisse õige plank-asend:

– Toeta oma küünarnukid treeningmatile õlgade laiuselt. Küünarnukid peavad olema vastu maad ja käed samuti.

– Aseta mõlema käe sõrmed mugavalt kohakuti. 

– Kannad peavad olema puusade laiuselt harkis ja varbad peavad olema maas.

– Puusad ei tohi olla õlgadest kõrgemal – peeglist vaadates ei tohi keha moodustada kolmnurka, vaid peab olema täiesti sirge. 

– Sinu pea peab vaatama otse, kael peab samuti pingul olema.

– Õige asend tähendab seda, et sa tunned pinget kõhus, jalgades, õlgades, seljas, kätes – kogu keha on pingul, mis tähendab, et selle harjutuse tegemise vältel saavad koormust kõik lihasgrupid sinu kehas. Olenevalt sellest, milline kehaosa sul kõige vähem treenitud on, siis selles osas sa kõige suuremat pinget ka tunned.

Alguses tasub plank-asend sisse võtta peegli ees, sest muul moel ei oska sa oma puusade kõrgust õigesti reguleerida! Kui puusad on liiga kõrgel, siis harjutus ei toimi! Kui sa liigutad oma keha selle harjutuse ajal, siis see harjutus ei toimi! 

Kui oled õige positsiooni sisse saanud, harjuta oma keha, kuni jaksad, järjest selles asendis olema. Hiljem võid ka mitu minutit olla ja nii ei pea sa kolm korda päevas seda tegema!

Plank harjutus
Plank harjutus — FOTO: 123rf.com