1 ÜLLATAV PÕHJUS, miks sa öösel hambaid krigistad

1 ÜLLATAV PÕHJUS, miks sa öösel hambaid krigistad

Öösiti hammaste krigistamine ehk bruksism ei ole sugugi vaid vanemate inimeste probleem. Paraku võib seda ette tulla kõigil ning hammaste seisukohast on see äärmiselt kahjulik tegevus põhjustades mõrasid ja pikas perspektiivis isegi hammaste lagunemist.

Öösiti hammaste krigistamine ehk bruksism ei ole sugugi vaid vanemate inimeste probleem. Paraku võib seda ette tulla kõigil ning hammaste seisukohast on see äärmiselt kahjulik tegevus, põhjustades mõrasid ja pikas perspektiivis isegi hammaste lagunemist.

Üks üllatav põhjus, miks sa iseendalegi teadmata keset ööd hambaid krigistad, on seotud hoopis sinu igapäevase eluviisiga. Nimelt selgub, et stress ja ärevus võivad kaasa tuua selle, et öösel, kui sa magad, krigistad sa teatud hetkedel ka hambaid. Sellisel juhul on ainsaks lahenduseks stressiallikani jõudmine ja selle eemaldamine, mis pole sugugi lihtne.

Stress ja ärevus teevad inimese organismile palju kahju ning hammaste krigistamine on üheks neist. Liigne muretsemine tekitab pingeid lõualuusse ja see omakorda toob kaasa hammaste krigistamise.

Allikas: webmed