Reklaam sulgub sekundi pärast

10 ÜLLATAVAT MÄRKI, et võid põdeda masendust

Aeg-ajalt esinev meeleolulangus on normaalne, kuid sügavam masendus on juba selline seisund, mis iseenesest ei möödu. See mõjub laastavalt su elule ja suhetele ning sellepärast ei tohi masendust iialgi eirata. Ilta-Sanomat pani kirja 10 märki, mis paljastavad, et võid enda teadmata masendust põdeda. 

Füüsiline valu.

Stressis ja masenduses inimene tunneb ka füüsilist valu tugevamini. Näiteks võivad tal kõht ja pea märksa sagedamini ja valusamalt tunda anda. 

Kehakaal.

Masenduse üks märkidest on suurenenud kehakaal ja isu. Stressis inimene otsib lohutust söögist. Samas võib osadel inimestel masendus söögiisu vähendada ja tulemuseks on langenud kehakaal. 

Lähed kiiremini närvi.

Uuringutest on selgunud, et üle pooltest masendunud inimestest lähevad kiiremini närvi, ärrituvad kergemini ja saavad vihaseks. 

Tundetus.

Asjad, mis sulle enne naeratuse või pisarad näole tõid, ei tekita sinus enam ühtegi emotsiooni. 

Klaas veini on muutunud pudeliks.

Peaaegu kolmandik inimesi, kes põevad masendust, kannatavad ka alkoholiprobleemi käes. 

Sõltuvus internetist.

Masendunud inimene võib veeta tunde internetis ringi kolades, Facebookis istudes või netikasiinos mängides. Internet on tema viis päriselu eest põgeneda. 

Keskendumisvõime nõrgenemine.

Keskendumisvõime nõrgenemine on märk masendusest ja stressist. Sul on raskusi keskenduda praegusele hetkele. 

Sa ei suuda otsuseid teha.

Kui inimene on masendunud, ei suuda ta kuidagi otsuseid langetada. Ka väikesed asjad valmistavad raskusi. 

Sa ei hoolitse enda eest.

Masendunud inimene võib tunda raskusi enese eest hoolitsemisel ja tal on enda välimusest ükskõik. Juba hammaste pesemine võib suurt eneseületust nõuda. 

Probleemid magamisega.

Masendust põhjustab väsimus. Paljud kannatavad unetuse all – nad kas ei saa õhtul und või ärkavad öö jooksul korduvalt üles.