10 valearusaama, mis sind elus tagasi hoiavad

4 kommentaari
10 valearusaama, mis sind elus tagasi hoiavad

Kas oled vahel tundnud, et tahaks oma elult midagi hoopis muud, aga mingid sisemised piirangud hoiavad justkui tagasi? On aeg neist üle saada!

Kas oled vahel tundnud, et tahaks oma elult midagi hoopis muud, aga mingid sisemised piirangud hoiavad justkui tagasi? On aeg neist üle saada!

Allpool on loetletud kümme enamlevinud arusaama, mis hoiavad meid saavutamast sellist mina, nagu me tegelikult olla tahame. Kui kas või üks neist tuleb sulle tuttav ette, on aeg hakata sellest üle saamisega tegelema.

“Pean olema täiuslik”
Kui su vanemad on perfektsionistid, oled ilmselt üles kasvanud teadmisega, et kui asi pole perfektselt tehtud, pole see midagi väärt. Tõde on aga, et keegi pole täiuslik ja kõik teevad vigu. Lase lahti uskumusest, et kõik peab alati ideaalne olema, sest endale seatud kõrged ootused matavad su enda alla. Vigadega leppimine võib isegi eluiga pikendada!

“Pean kõigile meeldima”
Ei pea ja ei saagi. Mõnele inimesele meeldib olla rahulolematu ja nende meele järele ei saagi sa kunagi olla. Oma rabelemisega saavutad parimal juhul läbipõlemise. Anna endast parim, kuid ära arva, et sinu kohustus on kõiki õnnelikuks teha. Rahul pead olema sa ise.

“Ma ei saavuta oma unistusi”
Miks mitte? Unistamine ja eesmärkide seadmine viib elu edasi. Keegi ei ütle, et kui tahaksid teha hoopis muud, kui käesoleval hetkel, peaksid kohe kõik sillad põletama ja uut elu alustama. Oma unistuste poole võib liikuda ka tasahilju. 

“Pean hoidma töökohta”
Tegelikult ei pea. Sa võid töötada mitmes erinevas valdkonnas ja katsetada, mis sulle meeldib. Mõtle läbi, mis eriala sulle tõsiselt meeldib, ja ära lepi millegi muuga. Tegutse selles suunas, et saada unistuste töökoht. 

Ebaterved kaaslased
Sa arvad, et pead veetma aega inimestega, kes mõjuvad sulle halvasti, sest nad on pere ja/või sõbrad. Oled pähe võtnud, et vigadest tuleb mööda vaadata. Tegelikult hävitad sellega ennast, sest need inimesed võtavad ära su elujõu. Kui tegu on inimestega, keda sa ei saa oma elust välja lülitada, toeta neid distantsilt, kuid ära suhtle väga aktiivselt.

“Pean olema kõigi jaoks olemas”
See pole võimalik. Kui seda üritad, lõpetad hullumajas. Aita inimesi, kui sul on võimalik, aga ära hakka elama teiste elu. See pole sinu kohustus. Kui abi palutakse, on väga lihtne öelda ei, raske on vaid esimene kord. Ela see üle!

Kõrgharidus
Kui sa tunned, et kõrgharidus pole sinu jaoks, ära raiska oma aega ja ära kahetse hilisemas elus, et siiski õppima ei läinud, kui oled veendunud, et sul pole seda vaja. Kui sul on karjäär, mida armastad, ja elu, mis sulle meeldib, pole mingit tähtsust, kas sul on diplom taskus või ei.

“Ma ei saa iialgi oma ettevõtet rajada”
Miks ei saa? See võtab muidugi aega, raha ja nõuab veidi teadmisi, aga sa saad kindlasti, kui piisavalt tahad. Leia keegi, kes aitab koostada äriplaani ja tegevust läbi  mõelda, ja kõik on võimalik.

“Pean olema nagu teised”
Ei pea. Sa ei pea kandma platvormsaapaid, sest need on moes. Sa ei pea ostma endale Maci arvutit, sest kõigil on need. Tee, mida sa ise tahad, langeta valikuid, mis sinule endale kõige enam rahuldust pakuvad. Ära ela teiste järgi ja teiste jaoks. 

“Pean olema kõigi silmis lahe kaaslane”
Seda pole sa iialgi, ka siis, kui oled maailma kõige kenam ja sõbralikum inimene. Sest kõik ei talu kenasid ja sõbralikke. Nii et saa sellest fantaasiast üle ja lepi sellega, et on inimesi, kellele sa kunagi meeldima ei hakka. Ja tead mis? Sellest pole mitte midagi katki!

 

Allikas: Huffingtonpost

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid