Reklaam sulgub sekundi pärast

12 looduslikku antibiootikumi, mille toime on hämmastav

Ükskõik kui palju sa ka oma immuunsüsteemi üritad tugevdada ja oma peret haiguste eest kaitsta, leiab ikka aeg-ajalt mõni viirus tee sinu või su lähedaste organismi. Kuna ükski ravim pole ohutu, hävitades lisaks halbadele bakteritele ka häid baktereid, soovitame sul proovida neid looduslikke antibiootikume, mida saad ilma vaevata osta kas või toidupoest.

Ükskõik kui palju sa ka oma immuunsüsteemi üritad tugevdada ja oma peret haiguste eest kaitsta, leiab ikka aeg-ajalt mõni viirus tee sinu või su lähedaste organismi. Kuna ükski ravim pole ohutu, hävitades lisaks halbadele bakteritele ka häid baktereid, soovitame sul proovida neid looduslikke antibiootikume, mida saad ilma vaevata osta kas või toidupoest.

1. Greibiseemneekstrakt. See looduslik antibiootikum aitab sind kaitsta bakterite, viiruste, seente ja parasiitide eest.

2. Küüslauk. Küüslaugul on mitmeid häid omadusi, millest kõige tuntum on tema antibakteriaalne toime. Sisaldades germaaniumi ja kaaliumi, mis on olulise tähtsusega üldise tervise parandamisel, leidub küüslaugus ka väävliühendeid, sh allitsiini, mis aitab kaasa imuunsuse tugevdamisele. NB! Parimate tulemuste saavutamiseks kasuta värsket küüslauku!

3. Hõbedaga ioniseeritud vesi. Enne penitsilliini leiutamist 1934. aastal oli hõbe ainuke abivahend paljude haiguste vastu. Hõbeda suurepärasest toimest annab tunnistust selle võime hävitada rohkem kui 650 patogeeni, sh viiruseid, baktereid ja seeni.  

4. Punane päevakübar. Punane päevakübar hoiab ära viirushaigustesse nakatumise ning aitab tugevdada immunsüsteemi, stimlueerides keha tootma lümfotsüüte, mille kaitsev roll seisneb antikehade tootmises ning immuunvastuse kujunemisel. Eriti hästi aitab punane päevakübar ära hoida külmetust, palavikku, kõrvainfektsioone ja gripilaadseid seisundeid. See leevendab ärritust hingamis-, seede- ja kuseteedes, aitab parandada nahapõletikke, puhastab lümfi ja tugevdab immuunsüsteemi.

5. Taruvaik. Taruvaik on vaigutaoline aine, mida toodavad mesilased, töödeldes erinevatelt taimedelt kogutud mahla. Taruvaigu immuunsust tugevdavad omadused on teada juba Vana-Kreekast, kus seda kasutati haavade ravimiseks. Erinevalt traditsioonilistest antibiootikumidest mõjub taruvaik hävitavalt ka viirustele.

6. C-vitamiin. C-vitamiin on looduslik antioksüdant, mis mängib olulist rolli keha kaitsemehhanismide toimimisel. Lisaks bakterite ja viiruste tõrjumisele suudab see vitamiin mõjuda hävitavalt ka mürkidele.

7.  Puneõli (ingl k oregano oil). Punemes sisalduval karvakroolil on tugevad antibakteriaalsed omadused ning see suudab teadlaste sõnul ravida 25 erinevat bakterit, sh baktereid, mis on näidanud resistentsust sünteetilistele antibiootikumidele, ning baktereid, mis põhjustavad soolestiku- ja kuseteedeinfektsioone, kõhutüüfust, koolerat, maohaavandeid ja nahainfektsioone.  

8. Oliivileheekstrakt. Oliivilehtede töötlemisel saadavat imelist ainet nimetatakse oleuropeiiniks ning see on tuntud oma mikroobidevastase toime poolest. Ekstrakt hoiab ära vabade radikaalide kahjuliku rünnaku, mida peetakse enneaegse vananemise ja paljude haiguste tekitajaks. Oliivilehed on ka võimas antioksüdant, millel on põletikuvastane ja valuvaigistav toime. 

9. Astragalus. See Hiinast pärit taim on maailmas vähetuntud, küll aga on seda immunsüsteemi tugevdamiseks ja gripi ning külmetuse ennetamiseks Aasias kasutatud juba aastatuhandeid. See ravimtaim stimuleerib interferooni tootmist, mis suurendab organismi võimet viirustega võidelda. Sellel on ka antibakteriaalsed ja põletikuvastased toimed, see sisaldab antioksüdante, tugevdab immunsüsteemi, alandab vererõhku ning aitab ära hoida diabeedi tekke.

10. Roheline tee. Roheline tee on tuntud kui rasvarakkude lõhkuja, mistõttu see looduslik antibiootikum peaks kuuluma sinu igapäevasesse menüüsse.

11. Mānuka mesi. Üldiselt on meel antibakteriaalsed omadused, kuid Mānuka mee teeb eriliseks selles sisalduv metüülglüoksaal, mis aitab võidelda suure hulga bakteritega, sh bakteritega, mis on resistentsed sünteetilistele antibiootikumidele.

12. Salvei. Salvei oli pikka aega üks väärtuslikematest looduslikest antibiootikumidest enne sünteetiliste antibootikumide leiutamist. Keskajal usuti isegi, et salvei pikendab eluiga. See sisaldab eeterlikke õlisid, tanniine, rauda, kaltsiumit ja A-vitamiini. Salvei on võimas antiseptik, mis takistab bakterite, viiruste ja seente arengut.

Kasuta neid looduslikke antibiootikume! Need on piisavalt võimsad, et tugevdada su organismi, hoida ära erinevaid haigusi ning asendada sünteetilisi antibiootikume.

Loe rohkem siit!

Allikas: healthyfoodhouse.com