13 vilja, mis aitavad kaalu alandada

8 kommentaari
13 vilja, mis aitavad kaalu alandada

Enamik inimesi arvab, et puuviljad ja marjad on tervislikkuse seisukohalt ühesugused, kuid kas teadsid, et osa vilju on sellised, mis aitavad sul ka kaalu alandada, sisaldades rohkelt kiudaineid ja pektiini, mis on mõlemad looduslikud rasvapõletajad, kiirendades seega ainevahetust.  

Enamik inimesi arvab, et puuviljad ja marjad on tervislikkuse seisukohalt ühesugused, kuid kas teadsid, et osa vilju on sellised, mis aitavad sul ka kaalu alandada, sisaldades rohkelt kiudaineid ja pektiini, mis on mõlemad looduslikud rasvapõletajad, kiirendades seega ainevahetust.

Need 13 vilja aitavad sul kaalu alandada ja energiast pakatada:

1. Õun. Õunad on ühed parimatest puuviljadest, mida süüa, kui sul on plaanis kilosid kaotada. Need sisaldavad vitamiine, mineraal- ja kiudaineid, mis kõik tulevad sel teel sulle ainult kasuks. Söö vähemalt üks õun päevas!

2. Pirn. Pirnid sisaldavad nii palju kiudaineid, et enamus puuvilju kahvatab nende kõrval. Kiudained aitavad tekitada täiskõhutunde, mistõttu sööd vähem ning alaneb ka kaal. Lisaks on pirnid head kolesterooli alandajad ja mõjuvad tänu rohkele kaaliumi sisaldusele hästi ka südame tervisele.

3. Banaan. Banaanid sisaldavad rikkalikult kiudaineid ja kaaliumit, mis aitavad alandada kaalu, ning B6-vitamiini, mis aitab tugevdada immunsüsteemi ja vähendada südamehaigustesse haigestumise riski.  

4. Mustikas. Mustikad on tänuväärsed viljad antioksüdantide kõrge sisalduse poolest ning ühe hiljutise uuringu tulemuse põhjal aitavad nad võidelda ka rasvarakkudega.

5. Maasikas. Maasikad on head kaalualandajad seetõttu, et aitavad tõsta kahe olulise rasva põletava ja ainevahetust kiirendava hormooni – adiponektiini ja leptiini – tootmist. Maasikad sisaldavad ka põletikuvastaseid ensüüme, mis aitavad ravida kehasiseseid vigastusi ja isegi kudede kahjustusi.

6. Kiivi. Kiivid sisaldavad rohkelt kiudaineid, eriti kasulikud on kiivi sisemuses peituvad mustad seemned, mis on ainulaadsed mittelahustuvate kiudainete poolest, kiirendades seedimist.   

7. Greip. Hiljutised uuringud on tõestanud, et poole greibi söömine enne toidukorda aitab sul kaalu alandada ning võidelda rasvaga. Samuti sisaldab greip rohkelt kiudaineid ja vähe kaloreid.

8. Virsik. Virsik on ideaalne madala kalorisisaldusega dieedi puhul. See sisaldab rikkalikult kiudaineid, kaaliumi ja on pungil vitamiinidest. Samuti on virsik hea antioksüdantide allikas.

9. Kookos. Kookos on hea magusaisu rahuldaja kriitilistel aegadel ning see tekitab kiirelt täiskõhutunde. Kookos sisaldab mitmeid triglütseriide, mis tõhustavad maksa ainevahetust koguni kuni 30% ja on seetõttu hea kaalualandaja. Kuigi paljud inimesed väldivad kookost selles sisalduvate küllastunud rasvade pärast, ei ole põhjust seda siiski teha, kuna kookoses sisalduvad küllastunud rasvad on hoopis midagi muud, kui need, mida me peaksime vältima.

10. Granaatõun. See suurepärane vili on tuntud kui ainevahetuse kiirendaja, mis on kaalu alandamisel eriti oluline. Lisaks sellele on granaatõunal võime peatada arteriaalsete lipiidide tootmine ning vähendada söögiisu. Muuhulgas alandab granaatõun halba kolesterooli, eemaldab kahjulikke toksiine ja suurendab kehas verevoolu.

11. Apelsin. Apelsinid sisaldavad rohkelt C-vitamiini, tiamiini (B1-vitamiini) ja folaati (B9-vitamiini), kiudaineid, kuid samas vähe kaloreid. Pane  tähele, et apelsini söömine ei võrdu aplesinimahla joomisega.

12. Mango. Hoolimata sellest, et mango sisaldab rohkem suhkrut kui eelpool loetletud viljad, tasub seda süüa kui kaalu alandavat vilja temas sisalduvate kiudainete, A- ja C-vitamiini ning kaltsiumi pärast. 

13. Papaia. Papaia on suurepärane vili, kuna sisaldab ainulaadset looduslikku ensüümi, mis aitab toidul kiiremini su kehast läbi käia. Samuti on papaias rikkalikult antioksüdantseid toitaineid nagu karoteene, flavonoide ja C-vitamiini.

Valmista omale üks värskendav puuviljasalat ja naudi!

Allikas: http://weightloss.allwomenstalk.com/