Reklaam sulgub sekundi pärast

2 ÜLLATAVAT PÕHJUST, miks unetus naiste haigus on

Otse loomulikult ei ole unetus ja sellega seotud stress põhjustatud meie soost, kuid millegipärast kipuvad siiski naised selle probleemi käes tunduvalt rohkem piinlema kui mehed. Ajaleht Iltalehti pani kirja kaks üllatavat põhjust, miks see nii on. 

Nagu ka paljudel teistel juhtudel, on ka siinkohal kõigepealt süüdi meie hormoonid. Aitäh sulle, progesteroon! Kui oled tähele pannud, et magad kehvasti just teatud ajal kuust, siis sellel on olemas ka põhjus. Nimelt aitab progesteroon meil paremini uinuda, kuid paraku just enne menstruatsiooni algamist väheneb selle tootmine lausa märgatavalt. Seega kui järgmisel korral veel vastu hommikut unetult voodis vähkred, võid selles süüdistada oma hormoone. 

Samuti mõjutavad progesterooni tootmist rasedus, imetamine ja menopaus, seega on lausa ime, et naised üldse und saavad. 

Kõike ei saa aga alati hormoonide süüks panna. Kui asja üle põhjalikumalt järele mõelda, siis sisaldab pea iga naise argipäev asju, mis ei muuda uinumist kuidagi kergemaks. 

Näiteks voodisse ronivad lapsed või lemmikloomad mõjutavad kõigi und, olenemata soost, seda teavad mõlemad - nii ema kui ka isa. Lapsed ei pea ema ööune saboteerimiseks teinekord isegi samas toas magama. Kui laps on veel päris pisike, siis tekib igal emal automaatselt instinkt üles ärgata ning kuulata, kas lapsega on ikka kõik korras ning sellest on väga raske vabaneda veel siis, kui laps juba suurem on. 

Lisaks emainstinktidele mõjutab naise unekvaliteeti ka imenaiseks olemine. Kui tööl käiva ema õlul lebab lisaks sellele ka suur vastutus majapidamistööde näol ning laste aitamine koolitöödes, siis paratamatult kipub uneaega napiks jääma. 

Kui naine lõpuks väsinult voodisse vajub, siis teinekord ei lase päeva jooksul kogetud stress enam magama jääda. Ja kuna elutempo on kiire ning igasugused kohustused suruvad end peale, pole emal aega ka tegeleda millegi sellisega, mis une tekkimisele kaasa aitaks.