3 põhjust, miks sa ei tohiks ennast iga päev kaaluda

3 põhjust, miks sa ei tohiks ennast iga päev kaaluda

Kehakaalust räägitakse pidevalt – kellel on seda liiga palju ja kellel liiga vähe. Maadlejad kaaluvad end, et saada teada, millisesse võistluskategooriasse nad oma kehakaaluga pääsevad, ülekaalulised loodavad iga päev kaalule astudes näha väiksemat numbrit ja mehed, kes kasvatavad musklit, soovivad, et kaal neile suuremat numbrit näitaks.  Paljud meist on harjunud kaalule astuma korra nädalas, mõned aga kaaluvad end igapäev ja leidub ka neid, kes mitu korda päevas kaalule astuvad. Kuid tegelikult ei ole ju mingit vajadust et nii tihti kaaluda.  Siin on 3 põhjust, miks ei ole mingit mõtet end igapäev kaaluda!

Kehakaalust räägitakse pidevalt – kellel on seda liiga palju ja kellel liiga vähe. Maadlejad kaaluvad end, et saada teada, millisesse võistluskategooriasse nad oma kehakaaluga pääsevad, ülekaalulised loodavad iga päev kaalule astudes näha väiksemat numbrit ja mehed, kes kasvatavad musklit, soovivad, et kaal neile suuremat numbrit näitaks. 

Paljud meist on harjunud kaalule astuma korra nädalas, mõned aga kaaluvad end iga päev ja leidub ka neid, kes mitu korda päevas kaalule astuvad. Kuid tegelikult ei ole ju mingit vajadust et nii tihti kaaluda. 

Siin on 3 põhjust, miks ei tasu end igapäev kaaluda!

1. Nähes kaalul numbrit, mis sulle ei meeldi, läheb tuju halvaks.

Naiste kehakaal kõigub rohkem kui meestel ja miskipärast huvitab just naisi väga see, kui palju nad kaaluvad. Aga mis kasu on sellest, kui sa end igapäev kaalud – paratamatult kaalud sa mõnel päeval rohkem kui teisel. Kui sul läheb tuju halvaks ainult sellepärast, et kaalule astudes näed numbrit, mis sulle ei meeldi, siis oleks mõistlikum end harvemini kaaluda. Kord nädalas või kord kuus on optimaalne! 

2. Kaal näitab lihtsalt numbrit, ei midagi muud.

Sinu enesetunne on palju olulisem kui number, mis kaalule astudes vastu vaatab. Korrigeeri oma söömist vastavalt enesetundele, liigu vajadusel rohkem ja sa näed, et sul ei ole vaja ennast iga päev kaaluda. Kui sul on tuju hea, teksased lähevad ilusti jalga, siis on kõik väga hästi.

3. Kaal ei mõõda rasvaprotsenti.

Lihased kaaluvad rohkem kui rasv, seega kui sa oled kaalust juurde võtnud, siis äkki on see hoopis tänu sellele, et oled füüsiliselt rohkem pingutanud. See on ju hea märk. Fakt on see, et kaalule astudes ei näe sa seda, kui suur on sinu keha rasvaprotsent ja see number on palju olulisem. Kui sa ei ole rahul oma kehakaaluga, lase endale teha kehaanalüüs – seda saab teha spordiklubides. Need numbrid näitavad ilusti ära, kas sa peaksid rohkem trenni tegema, toitumist muutma või mitte. Kaalule astudes ei saa teada mitte midagi muud peale oma kehakaalu sellel ajahetkel.

Kui sa ei tunne end oma kehas hästi, siis muuda oma elustiili! Kaalule astumine seda ei tee ja saledamaks see sind ka ei muuda. Küll aga võib see sinu tuju halvaks teha ja seda pole vaja!

Allikas: allwomenstalk.com