3 SELGITUST, MIKS on kasulik alasti magada

Maailmas leidub palju inimesi, kelle jaoks on alasti magamine võõras, imelik ja kohati lausa ebamugav mõte. Need inimesed eelistavad magada pigem öösärgis, pidžaamas või ka pesus. Teadlaste sõnul tuleks öö mööda saata aga just alasti ning tõid välja ka 3 põhjust, miks see meie kehale oluline on, kirjutab Elitedaily

Magad tunduvalt paremini

Ameerika Une Meditsiini Akadeemia sõnul alaneb sügavas unes magades inimese kehatemperatuur. Öösärgi või pidžaamaga magades ei lase sa aga sellel protsessil tekkida ja see tekitab segadust unerütmis. Kui keha ei saa maha jahtuda, ei tule ka kvaliteetsest unest midagi välja. 

Intiimsed kehaosad saavad õhku

Me kanname niigi päev otsa riideid ja pesu ning intiimsed kehaosad ei saa õhku. Tuulutamine on aga vajalik ning kõige ideaalsemaks lahenduseks on öösiti alasti magamine. 

Kõhu suurus väheneb

Teadlaste sõnul võib alasti magamine vähendada kõhu ümbermõõtu. Nimelt kui keha öösel maha jahtub, hakkab kasvuhormoonide tase tõusma ning samaaegselt langeb kortisooli tase. Kui aga uni mingil põhjusel häiritud on (näiteks on sul liiga palav), hakkab keha normaalsest rohkem kortisooli tootma. See aga tähendab suuremat söögiisu.