3 tegelikku põhjust, miks meile rämpstoit meeldib

7 kommentaari
3 tegelikku põhjust, miks meile rämpstoit meeldib

Kiirtoidu all mõtleme me siinkohal kõikvõimalikke ebatervislikke sööke nagu näiteks hamburgereid, pitsasid, friikartuleid, chipse. Miks need toidud paljudele meist maitsevad ja miks on neist raske loobuda? Tegu on ju tervist kahjustava söögiga ja me teame seda. Siin on 3 tegelikku põhjust, miks suur osa inimestest armastab kiirtoitu.

Kiirtoidu all mõtleme me siinkohal kõikvõimalikke ebatervislikke sööke nagu näiteks hamburgereid, pitsasid, friikartuleid, chipse. Miks need toidud paljudele meist maitsevad ja miks on neist raske loobuda? Tegu on ju tervist kahjustava söögiga ja me teame seda.

Siin on 3 tegelikku põhjust, miks suur osa inimestest armastab kiirtoitu.

1. Tegu on niiöelda keelatud söögiga.

Keelatud vili on magus – see ütlus peab siinkohal paika. Teadmine, et tegelikult ei tohiks rasvaseid friikartuleid ja hamburgereid süüa tekitab nende järgi veelgi suurema isu. Kes teab, kui meie ühiskonnas ei oleks kiirtoit nii suure kriitika all, siis äkki me ei tahakski seda niivõrd sageli?

2. Kiirtoitu saab kätega süüa.

Kätega söömine tekitab meis seletamatu mõnutunde. Kui sa peaksid näiteks friikartuleid noa ja kahvliga sööma, siis ei pakuks see pooltki nii palju mõnu kui sõrmedega söömine. Popkorn, chipsid – meile meeldib neid süüa, sest me saame seda teha peoga. Lusikaga popkorni söömine ei tundu eriti ahvatlev või mis? 

3. Kiirtoidu söömine mõjub vabastavalt.

Seda on raske seletada, aga kiirtoiduga seondub enamustele meist vaba aeg, puhkus, pingelangus. Just seetõttu tekibki stressirohkel ajal isu kiirsöögi järgi. Rämpstoidu söömine ei nõua etiketti, pitsatükki süües hammustad sa sealt täpselt nii suure ampsu kui suhu mahub ja paned ülejäänud tüki tagasi pitsakarpi. Restoranis süües lõikad sa noa ja kahvliga viisakalt väikeseid palakesi ning pistad neid viisakalt suhu. Rämpstoit on lihtne, maitsed on tuttavad ja seda on mugav süüa. 

Allikas: dailymail.com