Reklaam sulgub sekundi pärast

3 TERVISEGA SEOTUD MÄRKI, mida ükski naine tähelepanuta ei tohiks jätta

Kui keha juba pikemat aega sulle erinevate vaevuste näol märku annab, siis mõistlik oleks oma kehale tähelepanu pöörata, et võimalikud tervisehädad ära tunda. Portaal Everydayhealth.com pani kirja kolm märki, mida ükski naine ignoreerida ei tohiks, vaid mõistlik oleks konsulteerida arstiga. 

Väsimus

Kui tunned, et sul pole jaksu enam igapäevatööde tegemiseks ja oled pidevalt kurnatud, võib see olla märk, et su tervisega on midagi valesti. Pidev väsimus võib viidata näiteks depressioonile, kilpnäärmehäiretele või diabeedile, isegi südamepuudulikkusele või vähile.

Pidev peavalu

Kõikidel inimestel valutab aeg-ajalt pea, kuid pidev peavalu on märk juba tõsisemast terviseprobleemist. See võib tähendada migreeni, stressi,  põskkoobaste põletikku, kõrgenenud vererõhku, aga võib viidata ka kasvajale. 

Valulik vahekord

Millegipärast kipuvad naised arvama, et valulik seks on tavapärane nähtus ning ignoreerivad seda. Tegelikult peaks seks olema mõnus ning kui tunned vahekorra ajal valu, võib see olla märk endometrioosist, erinevatest infektsioonidest (näiteks seen või genitaalherpes), munasarja tsüstist või hormonaalse seisundi muudatusest.