Reklaam sulgub sekundi pärast

3 vastikut harjumust, mille ohtlikest tagajärgedest me teadlikud pole

Oled sa kunagi mõelnud, et paljud asjad, mida me oma elus teeme on väga ebahügieenilised. Ja me ei räägi siinkohal harjumustest nagu basseini pissimine - see on lihtsalt vastik ning loodetavasti ei tee seda keegi. Kuid on olemas igapäevaseid toimetusi, mida me teeme mõtlemata, kas see on sobilik või mitte.

 

Oled sa kunagi mõelnud, et paljud asjad, mida me oma elus teeme, on väga ebahügieenilised? Ja me ei räägi siinkohal harjumustest nagu basseini pissimine - see on lihtsalt vastik ning loodetavasti ei tee seda keegi. Kuid on olemas igapäevaseid toimetusi, mida me teeme mõtlemata, kas see on sobilik või mitte.

Siin on kolm täiesti tavalist asja, mida paljud meist on harjunud tegema, arvestamata sellega, millised on nende tegude tagajärjed.

Loe ja mõtle - kas ka sina võiks enda seniseid harjumusi muuta?

Tordil olevate küünalde puhumine

Kes meist seda teinud poleks? Sulgeme oma silmad, soovime, et kõik meie salajased unistused täituksid ning puhume küünlad kustu. Aga lisaks tuulele, lendab suust ka süljeosakesi, mis tordil maanduvad. Clemsoni Ülikoolis tehtud uuring näitab, et pärast seda, kui tordilt küünlaid puhutakse on bakterite arv tordil oluliselt suurem. Arvestades, et küünalde puhumise traditsioon on juba pikalt eksisteerinud, siis on raske seda ka välja juurutada. Ent võimalusel proovige siiski vältida seda, et külmetusega sünnipäevalaps tordilt küünlaid puhuks.

 

Kohvitassiga tualetti minemine

Sa oled endale kontori puhketoas valanud just tassitäie kohvi ning hakkad tagasi töölaua juurde minema, kuid siis tunned, et tuleks veel tualetist läbi käia. Mis see siis ära ei ole - toetad oma kohvitassi kraanikausi äärele, kuni oma asjad aetud saad. Fakt on, et tualetti minnes ei tohiks endaga mingeid üleliigseid asju kaasa võtta - liiatigi veel sööki ja jooki. Fekaalbaktereid ja kolibaktereid on kõikjal WC-s ning nad haagivad ennast paratamatult ka sinu esemete külge ning rändavad koos tassiga tagasi sinu kontorilauale. Erinevad uuringud on näidanud, et kontori kohvitassidel leidub tihti fekaalbaktereid. Seega kaalu hoolega, kas sa üleüldse soovid ühiskasutatavatest tassidest enda hommikukohvi juua.

 

Kõrvaklappide jagamine

Kõige ilmselgem öäk-faktor kõrvaklappide jagamisel on muidugi kõrvavaha, aga teadlaste hinnangul on see su kõige väiksem mure. Kõrvaklappide jagamisel võib levida hoopis bakter nimega pseudomonas aeruginosa, mis levitab magusat greibi lõhna ning põhjustab kõrvapõletikku. Noortel on see väga levinud probleem, kuna nad jagavad tihtilugu enda kõrvaklappe. Seega, ehkki kõrvavaha näeb välja ebameeldiv, peitub tõeline oht sügavamal kõrvas. Nii et hoia oma kõrvaklapid vaid endale!


Allikas: today.com