4 huvitavat põhjust, miks mesi meile kasulik on

7 kommentaari
4 huvitavat põhjust, miks mesi meile kasulik on

Mesi on üks ütlemata kasulik ning imeline vahend kõiksuguste probleemide korral – unetus, pohmell, halb hingeõhk, kurguvalu, energiapuudus – mesi aitab isegi haavadel kiiremini paraneda!  Allpool toome välja 4 huvitavat mee omadust, millest paljud ilmselt küll kuulnud on, kuid vahel tasub ka lihtsaid tõdesid meelde tuletada! 

Mesi on üks ütlemata kasulik ning imeline vahend kõiksuguste probleemide korral – unetus, pohmell, halb hingeõhk, kurguvalu, energiapuudus – mesi aitab isegi haavadel kiiremini paraneda! 

Allpool toome välja 4 huvitavat mee omadust, millest paljud ilmselt küll kuulnud on, kuid vahel tasub ka lihtsaid tõdesid meelde tuletada! 

Nr 1 – Mesi aitab paremini uinuda! Kui tunned ärevust ja uni ei taha tulla, siis soe piim meega aitab alati. Tegu on nipiga, mida on aastakümneid kasutatud, tõsi, enamjaolt küll laste puhul, kuid pole mingit põhjust, miks ka täiskasvanud inimesed ei võiks seda juua. 

Nr 2 – Mesi aitab haavadel kiiremini paraneda! Kui oled end kriimustanud ning haav ei taha paraneda, määri mett vigastatud piirkonnale ja lase naha sisse imbuda. Vajadusel pane peale ka side! Naturaalne mesi aitab paistetusest vabaneda, hävitab baktereid ja leevendab valu! Seda tasub kindlasti proovida!

Nr 3 – Mesi aitab pohmelli vastu! Naturaalne mesi sisaldab looduslikke suhkruid, mis aitab maksal alkoholist saadud mürkidest kiiremini vabaneda. Lisa pisut mett värskelt pressitud apelsinimahlale ja naudi terviseks!

Nr 4 – Mesi aitab isegi halva hingeõhu vastu! Hammaste pesemisest mesi ei päästa, küll aga aitab see imeline vahend halvast hingeõhust vabaneda! Teelusikatäis mett koos kaneeliga on üks looduslikumaid vahendeid, kuidas ebameeldivast hingeõhust vabaneda. Määri mett koos kaneeliga näiteks röstsaiale!

Allikas: www.womanitely.com