5 hea une nippi töötavale emale

4 kommentaari
5 hea une nippi töötavale emale

Töötava ema elu võib olla kirjeldamatult raske ja esmajoones kipub kannatama ööuni. Kuidas siiski tohutust koormusest hoolimata kvaliteetne uni tagada?

Töötava ema elu võib olla kirjeldamatult raske ja esmajoones kipub kannatama ööuni. Kuidas siiski tohutust koormusest hoolimata kvaliteetne uni tagada?

Kas su voodi on piisavalt mugav?
Võib juhtuda, et oled voodisse vajumise ajaks nii väsinud, et ei pööra mingit tähelepanu sellele, et madrats oleks vaja ammu välja vahetada  ja linad on karedad. Kvaliteetne voodi on eluks vajalik, see pole luksusese. Investeeri korralikku madratsisse ja kvaliteetsesse voodipesusse. Vali parimad padjad ja tekid ja sa üllatad, kui palju paremini ka nappide unetundidega välja võid puhata.

Kontrolli õhtust menüüd
Hilisõhtune näksimine võib veresuhkru taset tõsta ja see omakorda ei lase magada. Alkohol võib tunduda hea uinutusjoogina, kuid tegelikult võib see hoopiski unetust tekitada. Kindlasti väldi pärastlõunal ja õhtul kofeiini. 

Kummitavad mõtted
Kui kipud voodis lamades päeval tekkinud ja lahenduseta jäänud probleeme peas ketrama, pole lootustki, et uinuda saad. Proovi mõtete väljalülitamiseks järgmist: mõtle igale probleemile välja ideaalseim lahendus. Sa ei pea mõtlema, kuidas lahenduseni jõuda, kinnita endale lihtsalt, et see on olemas. See annab sulle südamerahu ja võimaluse uinuda.

Pane paika uinumis- ja ärkamisajad
Kirjuta üles, millal sa tahaksid ideaalis voodisse minna ja ärgata, ja anna oma parim, et seda graafikut järgida. Püsi oma graafiku juures ka nädalavahetustel, sest just puhkepäevade ülemagamine on see, mis muudab tihti esmaspäevad nii siniseks ja teeb kodust lahkumise sel hommikul eriti raskeks. 

Kui ei saa magada, ära maga
Kui sa ärkad keset ööd üles ega suuda enam uinuda või kui und üleüldse ei tule, siis ära ürita. Mida rohkem sa üritad ennast veenda magama, seda suuremasse stressi sa satud ja seda keerulisem uinumine on. Kui und ei tule, siis loe, vaata telekat, tee midagi, mis ei paneks sind kogu aeg uinumisele mõtlema. Ja küll see uni siis ka tuleb.

Allikas: Huffingtonpost

Buduaar.ee

Sarnased artiklid