5 nippi kuidas oma aju töökorras hoida

5 nippi kuidas oma aju töökorras hoida

Kui stress koormab ning sul on tunne, et aju oleks nagu kummis ja midagi läbi ei lähe, siis on õige aeg oma ajule väike restart teha. Siin on 5 nippi, mis aitavad sul seda teha.


1. Tee trenni!
Kehaline koormus on ajule samatähtis kui südamele. Liikumine stimuleerib vereringet üle kogu keha, alandades vererõhku ja kaalu. Niimoodi jõuab rohkem hapniku ja toitaineid ajju! 

 

2. Toida oma aju
Värvilised puu- ja juurviljad on just õige valik. Need sisaldavad hulganisti vitamiine ning mineraale, mis toetavad ajutööd. Ka ei tohiks unustada kasulikke rasvu, mida saab punasest kalast ja heeringast. Kofeiin on ka hea stimulant, aga seda ei tohiks tarbida rohkem kui 2 tassi päevas. 


3. Uus tegevus
Võtmesõna on just “uus”. Õpi mõnda uut keelt või tinista kitarri. Kergemad vahepalad on ristsõnad ja sudokud, mis viivad sind täiesti teise maailma. Tee oma ajule restart ja mine toidupoodi ilma nimekirjata, mis kodus puudu on. Nii pead hakkama ise meelde tuletama, mida vaja oli ning see on ajutööle ainult kasulik.

 

4. Võta vabalt
Korralik uni on kõige alus.Kui öösel korralikult välja puhatud ei saa, siis on terve päev rikutud. Proovi vähemalt 6-7 tundi öösel magada ning päeval anna endale 30-60 minutit silmapuhkamise aega. Jäta telefon koju ning mine metsa jalutama. Luba endale üksindaolemise aega. 

 

5. Hea seltskond
Tee koos sõpradega midagi toredat. Olgu selleks siis koos kokkamine, jalutamine või lauamängude mängimine. Hea variant on näiteks Alias, mis peale lõbu pakub ka korralikku ajutööd.

 

Buduaar.ee