5 OHUTUNA NÄIVAT harjumust, mis tervist tõsiselt kahjustavad

Buduaar

123rf

Me kõik oleme teatud määral harjumuste orjad ning selles pole iseenesest mitte midagi halba, kuid siiski tasuks olla teadlik sellest, kuidas need harjumused meie tervislikku seisundit mõjutavad.

Paraku pole sugugi kõik harjumused meile head ning mõnest neist oleks kõige targem sootuks loobuda - mida varem, seda parem.

Toome välja viis ohutuna näivat harjumust, mis tervist tõsiselt kahjustavad:

1. Pulksirgetel jalgadel seismine

Kui sa seisad püsti, siis hoia oma põlvi kergelt kõverdatuna või toeta kordamööda jalalt jalale. Pulksirgetel jalgadel seismine koormab liigselt põlveliigeseid.

2. Jalg üle põlve istumine

Teadlaste sõnul võib jalg üle põlve istumine võib endaga pikas perspektiivis kaasa tuua trombi tekke. Doktor Stephen T. Sinatra ütles Blood Pressure Monitor uuringu raames, et mitte kunagi ei tohiks jalg üle põlve istuda pikemalt kui veerand tundi.

3. Kõhuli magamine

Kõhuli magamine mõjub alaseljale koormavalt ning sellega kaasnevad varem või hiljem valud seljas. Selili magamine on aga ohutu.

4. Pärast ärkamist kohe ringutamine

Jah, see paneb keha niiöelda kohe tööle, aga ühtlasi võid sa järsult ringutamisega oma seljale liiga teha. Pigem eelista rahulikku võimlemist, et keha saaks tasahaaval ärgata.

5. Pikalt autoroolis istumine 

Siinkohal tekib täpselt sama probleem, mis esineb ka jalg üle põlve istumisel. Et trombi teket ennetada, tee sõidust paus iga 175 kilomeetri tagant ning siruta ennast korralikult välja.