5 OOTAMATUT PÕHJUST, miks su kehakaal tõusta võib

Toitud tervislikult ja teed regulaarselt trenni, kuid sellest hoolimata su kehakaal ei lange, vaid pigem isegi tõuseb? Ajakiri Prevention pani kirja viis ootamatut põhjust, miks sa kaalus juurde võid võtta. 

Puudulik uni

Ebakvaliteetne uni aitab kaasa kaalu tõusule. Lisaks sellele, kui oled hilja õhtul üleval, tekib näksimisvajadus ja võid süüa rohkem kaloreid, kui ära tarbid, põhjustab unevaegus muutusi isu ja nälga reguleerivate hormoonide tasemes ja seda ikka pigem isu tõstvas suunas.

Sul on depressioon

Stressisituatsioonis toodab meie keha stressihormooni ehk kortisooli, mis tõstab söögiisu ja paneb meid eelistama kaloririkkamaid toite.

Teed sporti liiga hilja

Liiga hilja õhtul spordi tegemine mõjutab une kvaliteeti ja selle pikkust.

Ravimid

Lisaks antidepressantidele on veel mitmed teisigi ravimeid, mis on seotud kaalutõusuga. Nendeks on näiteks migreeniravimid, vererõhu- ja diabeediravimid. Kui märkad, et su kehakaal on tõusnud, tasuks arstiga nõu pidada, kas selle põhjustajaks võivad olla kõnealused ravimid. 

Vanus

Vanuse kasvades muutub meie ainevahetus aeglasemaks ning tavaliselt väheneb ka kehaline aktiivsus. See aga põhjustab kehakaalu suurenemist.