5 TÄHTSAT FAKTI: miks sa spinatit sööma peaksid

Spinat on tõeliselt tervislik ja toitaineterikas tumeda rohelise värvusega taim, mida hinnatakse eelkõige mineraalsoolade ja vitamiinide sisalduse pärast. Kuid põhjuseid, miks sa iga päev peaksid spinatit oma toidule lisama, on veel mitmeid. 

Spinat on tõeliselt tervislik ja toitaineterikas tumerohelise värvusega taim, mida hinnatakse eelkõige mineraalsoolade ja vitamiinide sisalduse pärast. Kuid põhjuseid, miks sa iga päev peaksid spinatit oma toidule lisama, on veel mitmeid. 

Allpool on välja toodud spinati viis imelist kasutegurit. Süües iga päev peotäie spinatit, teed sa oma kehale väärtusliku kingituse! 

1. Tugevam veri

Spinat sisaldab rohkelt organismile vajalikke mineraalaineid: rauda, joodi, kaaliumit. Tänu sellele tugevdab spinat verd, soodustab vereloomeelundite tegevust ning aitab reguleerida kilpnäärmetalitlust. Rauasisalduse poolest ületavad spinatit vaid petersellilehed.

2. Vererõhk paika

Spinat sisaldab ohtralt kaaliumi, mis aitab naatriumi mõjul tekkinud kõrget vererõhku stabiliseerida. Paljud inimesed tarbivad suures koguses soolaseid toite ning neis leiduv naatrium põhjustab vererõhu tõusu ja sellega seonduvaid tervisehäireid  kaalium aga tasakaalustab seda.

3. Kiirem ainevahetus ja puhas seedesüsteem

Spinat mõjub hästi ka seedesüsteemile! Nimelt leidub selles ohtralt kiudaineid, mis soodustavad seedetrakti tööd ja aitavad organismist toksiine välja viia. Kiudained teevad organismi puhtaks  soolestiku seintele kinnitunud jääkained tulevad lahti ning kiudained toimetavad need organismist välja.

4. Tugeva südame terviseks

Spinat on kasulik ka südame tervisele! Nimelt sisaldavad spinatis leiduvad valgud komponente, mis takistavad veresoontel ahenemist, mis omakorda hoiab ka vererõhu kontrolli all. Lisaks sisaldab see luteiini, mis ennetab kolesterooli tõusu.

5. Tugevam tervis

Spinatis leiduvad  A-, C-, E-, D- ja B-vitamiinid soodustavad immuunrakkude teket ning tänu sellele muutub immuunsüsteem tugevamaks ehk sa ei jää enam kergesti haigeks.

Allikas: Health