Reklaam sulgub sekundi pärast

5 ÜLLATAVAT VIGA, mida enamus naistest aluspesuga seoses teeb

Ajakiri Femina

123rf.com
123rf.com

Õige aluspesu valimine on tähtsam, kui sa arvatagi oskad. Näiteks aitab õige pesu vältida seenhaigusi ja hõõrdumisi.

Nii poes aluspükse ostes kui ka hommikuti pesu valides tasub tähelepanu pöörata, millised püksikud välja valid - seda juba ka tervislikel põhjustel. Siin on enamlevinud vead ja ettekujutused, mida paljud naised pesuga seoses teevad. 

1. Kehv materjal

Kuigi pitsist valmistatud aluspesu on seksikam, on parim materjal siiski puuvill. See laseb suguelunditel hingata ning väldib haudumist ja seenhaiguste teket. 

2. Stringid

Stringid võivad ehk olla mugavamad liibuvate riiete all, kuid nende kasutamisega on seotud suurenenud bakteriaalse infektsiooni risk. 

3. Kannad aluspükse ka öösiti

Alasti magamise tervislikkusest räägitakse väga tihti, seega ei tohiks tulla üllatusena, et aluspükstes magamine ei ole soovituslik. Kui suguelundid ei saa hingata isegi öösel, on seenhaigustesse ja bakteriaalsesse infektsiooni nakatumise risk palju suurem.

4. Sünteetiline materjal jõusaalis

Me teame, et sünteetiline materjal ja liiga ümber pesu pole tervisele kasulik. Eriti halb on nende kasutamine jõusaalis, kus nahk higistab ja bakterid vohama hakkavad.

5. Vale pesuvahend

Tundliku nahaga inimesed võivad saada lööbe ja ärrituse ka tugevalt lõhnastatud pesuvahendist. Aluspesu peaks pesema lõhnavaba vahendiga ja ilma pesupehmendajata.