8 šokeerivat fakti valge suhkru kohta

8 šokeerivat fakti valge suhkru kohta

Kes meist ei armastaks maiustada? Mõni vähem, mõni rohkem, mõni aeg-ajalt, mõni igapäevaselt. Eksperdid aga hoiatavad, et valge suhkur on tegelikult mürk ning tarbitavatest kogustest pole meil enamasti vähimatki aimu.

Kes meist ei armastaks maiustada? Mõni vähem, mõni rohkem, mõni aeg-ajalt, mõni igapäevaselt. Eksperdid aga hoiatavad, et valge suhkur on tegelikult mürk ning tarbitavatest kogustest pole meil enamasti vähimatki aimu.

Toome välja 8 šokeerivat fakti valge suhkru kohta:

1. Rafineeritud suhkrut seostatakse mitmete haiguste ja haigusnähtudega, millest tuntumad on unetus, uimasus, allergiad, iiveldus, depressioon, südame-veresoonkonnahaigused, juuste väljalangemine, nahaärritus, veritsevad igemed, ülekaalulisus, II tüübi diabeet. Suhkrut peetakse ka tuju- ja isiksusemuutuste, ärrituvuse, astma, südamehaiguste ning kolesterooliprobleemide peasüüdlaseks.

2. Suhkur tekitab sõltuvust, vabastades oopiumipreparaadisarnast ainet, mis aktiveerib teatud aju osad, mis vastutavad rahuldust ja mõnu pakkuvate tunnete eest. 

3. Suhkru tarbimine kasvab keskmiselt 1% aastas, mis on kiirem kui maailma rahvastiku kasv. Suhkru tootmine kasvab jällegi kiiremini kui selle tarbimine – viimase kümnendi jooksul on suhkru tarbimine kasvanud koguni 23%

4. Rafineeritud suhkru tarbimine vähendab kehas B-vitamiini taset, mille vaegus põhjustab niisuguseid tervisehäireid nagu kiire südamelöögisagedus, krooniline väsimus, ärevus, unetus, keskendumisprobleemid ja lööbed ning jõuab ringiga tagasi magusaisuni.  

5. Enamik toitu, mida me sööme, sisaldab peidetud suhkrut, isegi siis, kui see ei ole tegelikult maitselt magus (nt ketšup, majonees, leib). Madala rasvasisaldusega toodetele lisatakse suhkrut näiteks maitse tugevdamiseks.

6. Rafineeritud suhkrul ei ole mingit toiteväärtust – see ei sisalda ühtegi vitamiini, mineraali, ensüümi, rasva ega kiudainet, kuna need kõik hävitatakse tootmise käigus. Ainsa asjana sisaldab see rohkelt mittevajalikke kaloreid. Selle asemel et midagi anda, kulutab see hoopis su keha kaaliumi- ja magneesiumivarusid. 

7. Suhkur tekitab kehas happelise keskkonna, vähendades kehas vitamiinide taset, eriti aga kaltsiumi taset, mis on oluline element tervete luude ja hammaste säilitamiseks. Suhkur nõrgestab ka immuunsüsteemi ning põhjustab seedeensüümide liigset sekretsiooni, mõjudes halvasti kõhunäärmele.

8. Suhkur nõrgestab maksafunktsiooni, mis võib põhjustada kõrget vererõhku ja nahaprobleeme, k.a aknet. Samuti pidurdab see vereringet, kiirendab organismi vananemisprotsessi ja vähendab naha kvaliteeti. 

Kui otsustad hakata suhkru tarbimist vähendama, ära tee seda kindlasti üleöö, vaid vähehaaval, kuna liiga järsk muutus võib põhjustada väsimust, depressiooni, peavalu.

 

Allikas: healthcareaboveall.com