9 ASJA, mida iga naine oma keha kohta teada võiks

9 ASJA, mida iga naine oma keha kohta teada võiks

Kas kehakaal näitab sinu tervislikku seisundit ja mida see tähendab, kui sinu silmalaug tõmbleb? Aga millist rolli mängib sinu tervise juures selline organ nagu magu? Tegelikult on väga palju pisikesi asju, mida me oma keha kohta ei tea ja samas kindlasti võiksime teada.  Allpool on välja toodud üheksa asja, mida iga naine võiks oma keha kohta teada!

Kas kehakaal näitab sinu tervislikku seisundit ja mida see tähendab, kui sinu silmalaug tõmbleb? Aga millist rolli mängib sinu tervise juures selline organ nagu magu? Tegelikult on väga palju pisikesi asju, mida me oma keha kohta ei tea, aga samas kindlasti võiksime teada. 

Allpool on välja toodud üheksa asja, mida iga naine võiks oma keha kohta teada!

Tegu on lihtsade tõdedega, mida aeg-ajalt kindlasti meenutada tasub!  

1. Naise keha ei talu alkoholi nii nagu mehe keha.
Mida vanemaks sa saad, seda kehvemini sinu organism alkoholi talub – ideaalis võiksid sa piirduda ühe kokteiliga õhtu jooksul ja seda mitte rohkem kui paaril korral nädalas. Kui sa jood kaks või kolm jooki, siis sinna vahepeale joo kindlasti klaas vett ja ürita kokteilide joomisel ajaliselt tund aega vahet hoida, sest muidu koormad sa oma magu ja järgmisel hommikul on kehvavõitu enesetunne garanteeritud.

2. Sinu rinnad peegeldavad sinu kehakaalu.
Jah, menstruatsiooni ja raseduse ajal muutuvad sinu rinnad samuti suuremaks, ent tegelikult peegeldab sinu rindade suurus ka sinu kehakaalu kõikumist. Kui sa võtad kaalus juurde, on seda näha ka rindadest, ja kui sa lähed trenni, põletad rasva ja lihased arenevad, siis rinnad muutuvad väiksemaks. Nii see on ja sellepärast ongi fitnessmodellidel sageli kunstrinnad, sest nende keha rasvaprotsent on väga madal.

3. Sinu magu aitab sul tervena püsida.
Tarbides vitamiinirikkaid, häid baktereid sisaldavaid toite, muutub sinu immuunsussüsteem tugevamaks ja sa ei jää nii kergelt haigeks. Kui sa aga koormad magu kehva toidu ja näiteks alkoholiga, siis pole ime, kui sa kergemini haigeks jääd.

4. Sinu vagiina värvus võib muutuda.
Vagiina värvus muutub, kui sa oled erutunud või lapseootel. Vereringlus kiireneb ja see muudab vagiina värvuselt tumedamaks. See on täiesti loomulik.

5. Sinu kehakaal ei määra sinu tervislikku seisundit.
Kehakaal kõigub igal naisel ja see on tingitud sellest, kas ja kui palju hoiab sinu keha vedelikku kinni, kas sa oled hakanud rohkem trenni tegema või sul on mentsruatsioon. Tervislikku seisundit näitab siiski sinu eluviis – süües tervislikult ja liikudes piisavalt ei pea sa oma kehakaalunumbrile üldse tähelepanu pöörama. Sinu sisetunne on parim näitaja!

6. Stress võib sinu ainevahetuse tuksi keerata.
Stress võib tõepoolest sinu ainevahetusele halba teha ja siinkohal on parimaks lahenduseks minna joogasse või ennast kodus ise rahulikult venitada, viibida värskes õhus ja süüa lihavaba suppi! Ka banaan ja häid baktereid sisaldavad jogurtid ning teised piimatooted on head. Väldi sel perioodil raskesti seeditavaid toite ja alkoholi.

7. Sa ei pea muretsema, kui sinu silmalaug vahel tõmbleb.
Vahel võib sinu silma üla- või alalaug tõmblema hakata ja tegelikult ei tähenda see midagi hullu. Ilmselt oled sa liiga pikalt viibinud silmadele koormava valguse käes, joonud liiga palju kohvi või alkoholi või sul on vedelikupuudus ja silmad on sellest kuivaks läinud. 

8. Sinu keha vajab peale füüsilist pingutust täispiima.
Ükspuha, kas sa tuled trennist või oled teinud mõnda muud füüsiliselt koormavat tööd – klaas täispiima varustab lihaseid valkude ja kaltsiumiga, mida organism peale pingutust hädasti vajab. Piim on parem kui spordijook ja see aitab lihastel kiiremini taastuda. 

9. Sa pead oma näonahka rohkem hoidma.
Tahad, et sul oleks puhas ja klaar jume? Lisaks näo puhastamisele tuleks sul tähelepanu pöörata veel kolmele pisiasjale: vaheta padjapüüri iga paari päeva tagant, puhasta oma nutitelefoni ekraani iga paari päeva tagant ja joo puhast vett iga päev. Padjapüür ja nutitelefoni ekraan puutuvad sinu näonahaga regulaarselt kokku ja kui sa neid puhtana ei hoia, siis tekivad nendele pindadele bakterid ja mustus, mis loomulikult ka sinu nahale edasi kanduvad. Akne lõua ja põsesarnade piirkonnas on sageli põhjustatud sellest, et sa ei puhasta oma nutitelefoni!