9 soolast peenikeste kintsude vaenlast

Kui sikutad jalga oma liibuvaid tekasaseid ja hakkad kartma, et lukk praksatab, on juba hilja. Kuna rannahooaeg läheneb, siis võiksid end säästa ja eemale hoida 9 esmapilgul süütust ja kergest toidust: 

Kui sikutad jalga oma liibuvaid tekasaseid ja hakkad kartma, et lukk praksatab, on juba hilja. Kuna rannahooaeg läheneb, siis võiksid end säästa ja eemale hoida 9 esmapilgul süütust ja kergest toidust:

1. Jäätis. See on küll imepärane maius ja veel koos shokolaadiga, aga need rasvad lähevad otse sinu naha alla. Ära mõtle, et jäätise suussulav kergus kaob sama kergelt ka sinu kehast!

2. Kana burrito. Eestis ehk mitte veel nii armastatud näljakustutajat saab seotada Tallinnas Viru täna algusest, seda müüakse öökioskis, mis peale pidu kohe meelitab ostma. Burrito tundub ju nii süütu- tortilla, riis, juust, kana, salat ja kaste! Seal ei ole mitte ainult 19 grammi rasva vaid on ka 1180 kalorit ja 2900 mg naatriumi. Enamus sellest läheb otseteed sinu reitele.

3. Vürtsine kana vormiroog või wok. Ära lase end haneks tõmmata „röstitud valgel lihal“ Pool vormiroast sisaldab 510 kalorit. See aga maitseb nii hea, et sa ei jäta teist poolt söömata.

4. Fondüü. Juust ja veelkord juust. Kuigi see on suur delikatess, võib see toit ohustada sinu elu. Suurepärased 1300 kalorit teevad sellest kujundlikult paraja tapjaroa. Hoia eemale sellest juustudelikatessist, kui soovid elada kaua ja tervelt!

5. Pardiroad. Need võivad ju „prantsusepärased“ olla kuid need on ikka rasvased, kuigi räägitakse et linnuliha ei tee paksuks. Part on paljuski nagu kana ja mitte väga sinu kehasõbralik. 1000 kalorit saad ikka, kui naudid seda linnuliha.

6. Juustuburger. Oh miks see küll nimekirjas on? Seda on ju nii hea peale pidu süüa. Kahjuks sisaldavad juustuburgerid tonnide viisi küllastunud rasvu, mis võrduvad õnnetusjuhtumiga :) . Saiast, juustust kuni punase lihani, see kõik on kahjulik sinu figuurile.

7. Friikartulid. Ära söö oma toitu friikartulitega kui sa just ei soovi oma keha paisutada. Ja muuseas, väljas süües sa ei saa kunagi kindel olla, mis õlis need kartulid friteeritud on.

8. Hanemaksa-trühvlipasteet ehk foie gras´, mida pakub iga endast lugupidav eliitrestoran ja mis maitseb nii hästi. See ei oma tähtsust, et sa võid seda endale lubada! See on lihtsalt üks rasvane maks. Kuigi maksas on ainult 400 kalorit, siis kalorite hulk suureneb märgatavalt ainetest, millega see valmistatud on.

9.Lasanje. Itaalia imeline pasta, juust ja loomaliha on armastatud ülemaailmselt, aga eelkõige selle juustu pärast, mis annab hea maitse ja korraliku kalorilaksu. Kahjuks ei ole lasanje üldsegi mitte reitesõbralik.

Ja nüüd puu-ja juurviljad toidulauale ning ära lase ahvatlusel võita, kui soovid nädalalõpus neid kenasid kitsaid teksaseid jalga panna!