Aegumatu nipp, kuidas lisakilodest lahti saada

Aegumatu nipp, kuidas lisakilodest lahti saada

Õige toitumine ja trenn on tervisliku eluviisi alustaladeks, seda teavad kõik, ent tegelikult on siin ka kolmas punkt ja selleks on uni. Selleks, et lisakilodest vabaneda, ei piisa oma menüü muutmisest ja trennis tegemisest, kõige tähtsam on see, et keha oleks välja puhanud! Siin on 3 olulist punkti, miks korralik uni aitab lisakilodest vabaneda:

Õige toitumine ja trenn on tervisliku eluviisi alustaladeks, seda teavad kõik, ent tegelikult on siin ka kolmas punkt ja selleks on uni. Selleks, et lisakilodest vabaneda, ei piisa oma menüü muutmisest ja trenni tegemisest, kõige tähtsam on see, et keha oleks välja puhanud!

Siin on 3 olulist punkti, miks korralik uni aitab lisakilodest vabaneda:

1. Kui sa oled väljapuhanud, siis sa tarbid vähem kaloreid.

Kui me oleme vähe maganud ja väsinud, siis tunneme me vajadust süsivesikuterikka toidu järgi, sest see annab energiat. Paraku ei tunne väsinud organism ära, millal kõht on täis, seega tarbime me rohkem kaloreid, kui tegelikult vaja ja nii lihtsalt need lisakilod tulevadki. Liigse suhkru söömine teeb meid omakorda veelgi unisemaks! Seega, kui sa oled vähe maganud, siis ära haara maiustuste järgi, vaid katsu leida aega, et end välja puhata.

2. Korralik uni aitab kõhurasvast vabaneda.

Magamatusest tulenev stress ja ärevushood mõjuvad halvasti ka meie organismile, ainevahetus aeglustub ja keha ei suuda kaloreid põletada nii efektiivselt kui muidu. Stress paneb meid sööma ja sageli just ebatervislikke asju, mis rasvana vöökohale ja puusadele talletuvad. Puhanud organism on õnnelik organism!

3. Kui me oleme väljapuhanud, siis on meil rohkem energiat ja me liigume rohkem.

Kui sa oled magamata, siis ei ole sul energiat, et end korralikult liigutada, seega ei jaksa sa ka trenni teha. Väljapuhanuna on sul rohkem jõudu ja jaksu, sa suudad rohkem ja põletad trennis rohkem kaloreid. 

Meie unevajadus on erinev, ent 7-8 tundi ööpäevas peaks iga täiskasvanu kindlasti magama. Korralik uni on olulisem, kui õhtune filmi vaatamine! 

Allikas: www.glamourmagazine.com