ANTHONY ROBBINSI 10 nõuannet parema elu loomiseks

Buduaari ajakiri

Monika Kuzmina

Anthony Robbins
Anthony Robbins — FOTO: Edu Akadeemia

Anthony Robbins on üks meie aja hinnatumaid mõtlejaid, kirjanikke ja koolitajaid. Ta on nõustanud inimeste õiguste eest võitlejaid, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone. Tema suursündmustel osaleb üle kogu maailma kümneid tuhandeid inimesi – noori, vanu, edukaid ja edust veel unistavaid inimesi. Peamiselt aitab Robbins inimestel leida vastuseid küsimusele, kuidas ise juhtida oma vaimset, emotsionaalset, füüsilist ja…

  1. Oled loodud arendama oma unikaalsust. Ei ole tähtis, kui hästi sul praegu läheb või millised on su katsumused, sinu elu võib olla palju parem kui praegu. Sa oled loodud arendama oma unikaalsust, olgu väljapaistva professionaali, õpetaja, äriinimese, ema või isana. Kõige tähtsam on see, et sa ainult ei usu seda, vaid võtad selle suhtes ka midagi ette.
  2. Otsusta muuta oma elu eeskujulikuks. Kõik, mis su elus toimub – nii see, millest oled elevil kui ka see, mis esitab sulle väljakutse – algab otsusest. Su saatus kujuneb just otsustamise hetkedega. Võime muuta oma elu eeskujulikuks, kui otsustame seda teha. Kuidas? Lihtsalt tehes täna paremaid otsuseid. Otsusta täna, et pühendad ennast paremale elule.
  3. Juhi oma elu. Kui tahame oma elu juhtida, siis peame oma tegusid pidevalt juhtima. Meie elu ei kujunda see, mida me teeme üks kord, vaid see, mida teeme pidevalt.
  4. Loo püsivaid muutusi. Et muutused sinu elus oleks tõeliselt midagi väärt, peavad need olema kestvad ja püsivad. Kui sa tahad siiralt midagi muuta, tuleb sul kõigepealt esitada endale senisest kõrgemaid nõudmisi. Teiseks tuleb õppida muutma oma piiravaid uskumusi – asenda  need jõudu andvate uskumustega, sest jõudu andvad uskumused annavad sulle ligipääsu sisemistele jõuvarudele ja aitavad vastu võtta suuremaid väljakutseid. Ja kolmandaks – muuda oma strateegiat. Peaaegu iga asja puhul on parimaks strateegiaks leida endale eeskuju, keegi, kes on juba saavutanud neid tulemusi, millest sina unistad.
  5. Pühendu otsusekindlalt. On üks omadus, mis sul peab olema, kui tahad anda maailma kestvaid väärtusi, see on otsusekindlus. See määrab ära, kuidas sa saad hakkama ärevuse ja katsumustega, pettumuste ja illusioonidega. On suur vahe, kas sa oled millessegi takerdunud või sellele otsusekindlalt pühendunud. Kui tahad kaalust alla võtta, pidada ärikõnelusi või teha mida tahes, siis „enese sundimine“ sind ei aita. Aitab otsusekindel soov seda teha.
  6. Valitse oma aega. Õpi kasutama oma aega kasulikult, et raisatud või ebaotstarbekalt kulutatud aeg ei tekitaks stressi ja rahulolematust. Ainus viis oma aega tõeliselt valitseda on organiseerida ajakava iga päev nii, et teha sinu elu, unistuste ja eesmärkide jaoks kõige olulisemaid asju.
  7. Arenda rõõmsameelsust. On suur vahe, kas olla rõõmus sisimas või püüda seda ilmete ja käitumisega etendada. Rõõmsameelsus tõstab su enesehinnangut, teeb elu toredamaks ja paneb ka teisi inimesi end rõõmsamana tundma. Kui oled rõõmsameelne, kaovad hirm, solvumine, viha, ärevus, pettumus, masendus, süütunne ja ebaadekvaatne käitumine. Seega, arenda endast rõõmsameelsust.
  8. Edu saladus on andmine. Ei ole rikastavamat emotsiooni kui tunne, kui see, kes sa oled, miski, mida oled öelnud või teinud, on andnud lisaks sulle endale midagi kellelegi veel, võib-olla isegi inimestele, keda sa isegi ei tunne. Ent ära lange sellesse lõksu, et püüad teisi aidata, jättes ennast kõrvale – märtrit mängides ei tunne sa andmisest rõõmu. Kui sa suudad pidevalt anda endale ja teisele mõõdukalt, tajudes oma elu mõtestatust ja osadustunnet teiste inimestega, siis pead endast lugu ja tunned sellist uhkust ja rahulolu, mida ei saa raha, tunnustuse, kuulsuse või teadmise eest. Aitamine teeb elu elamisväärseks.
  9. Hoolitse oma suhete eest. Edu on väärtusetu, kui me ei saa seda kellegagi jagada; ning me igatseme kõige rohkem emotsioone ja tundeid, mis on seotud teiste inimestega.
  10. Puhka ja lõbutse. Sa teed pidevalt kõvasti tööd ja näed vaevad. Võta päev vabaks ja lõbutse! Ole spontaanne, ole julge, tee midagi niisugust, mida sa tavaliselt ei tee. Mis tekitaks sinus elevust? Puhka ja lõbutse! Isegi Jumal võttis ühe päeva vabaks!