Reklaam sulgub sekundi pärast

Ära riski pediküüris oma tervisega

Lähenev kevad toob endaga lahtised kingad ja vajaduse pediküürile erilist tähelepanu pöörata, aga jalgade eest hoolitsedes võime ohtu panna oma tervise.

Lähenev kevad toob endaga lahtised kingad ja vajaduse pediküürile erilist tähelepanu pöörata, aga jalgade eest hoolitsedes võime ohtu panna oma tervise.

Kodune pediküür on piisavate teadmiste olemasolul üsna ohutu, ettevaatlik tuleb olla just ilusalongides, kus varitsevad mitmed võikad tõved. Seepärast tasub salonge külastades alati meeles pidada järgmisi nõuandeid.

Kasuta jalavanni alati ilma massaažimullideta
Kuigi mõnus jalamassaaž tundub kahtlemata ahvatlev, ära lase pediküüril kunagi jalavanni mullifunktsiooni sisse lülitada. See võib valla päästa mehhanismis peituva bakterid ja seenealged. Kui siis pediküüri käigus nahk kogemata viga saab, on tagajärjed päris koledad. 

Hügieeninõuded
Pediküüriprotseduurideks vali salong, mille puhul võid olla kindel, et kõiki vahendeid hooldatakse ja desinfitseeritakse vastavalt ettekirjutustele. Jälgi, kas näed kusagil salongis märkigi desinfitseerimisest. Viisakates salongides on kõik töövahendid kahe kliendi teenindamise vahepeal sinisesse desinfitseerimisvedelikku likku pandud. 

UV-kiirgusest ei piisa
Mõned salongid kasutavad töövahendite steriliseerimiseks UV-masinaid, kuid nahaarstid ütlevad, et selliseid kohti võiks võimalusel vältida - kiirgus pole kõikide bakterite hävitamiseks piisav. Väidetavalt võtab UV-lambil pediküürivahendite puhastamine aega kuus tundi, tiheda tööpäevaga salongis pole kellelgi võimalik töövahendeid nii kaua masinas hoida. 

Ühekordseid töövahendeid kasutatakse ühe korra
Kui su pediküüritegija kasutab ühekordseid töövahendeid, aga ei võta neid sinu silme all suletud pakendist välja, tasuks sul teenusest keelduda ja salongist lahkuda. Sul puudub igasugune garantii, et neid töövahendeid pole juba enne kellegi teise peal kasutatud ja oma tervisega ei tasu riskida.

Juhenda pediküüri
Ära pelga juhendada, kuidas sinu küüsi või küünenahku piirama peaks. Varbaküüsi lõigatakse sirgelt, nurki ei võieta kunagi maha, sest nii võib küüs servadest sisse kasvada.  
Kui juba oled sissekasvavate küüntega hädas, väldi pediküüriprotseduure ja külasta esmajoones arsti.
Küünenahku ei soovitata aga üldse lõigata, sest tegu on küünt kaitsva väga õrna koega, mida ei tasu puutuda, vastasel juhul riskid infektsioonidega. Lase küünenahku lihtsalt tagasi lükata.

Raseerimine ja kehv tervis
Need on kaks argumenti pediküüri edasilükkamiseks. Kui oled äsja oma jalgu raseerinud, oled infektsioonidele vastuvõtlikum, sest žiletitera tekitab nahale paratamatult mikrovigastusi, kustkaudu nakkused organismi pääsevad.Raseerimise ja pediküürikülastuse vahele võiks jääda kaks päeva.
Ka siis, kui su tervis pole hetkel parimas korras, tasuks pediküüri vältida, sest ka siis võivad igasugu viirused kergemini külge hakata.

Väldi soodsaid pakkumisi
Maniküüri ja pediküüri puhul tuleks alati käia laia kaarega mööda igasugustest eripakkumistest. Enamasti kaasneb sellega ülerahvastatus ja lohakavõitu teenindus, töövahendite steriliseerimiseks napib samuti aega.  Ka tööpäevade õhtutel ja nädalalõppudel ei tasuks salongi külastada, sest siis on seal samuti suur tunglemine.

Tundub nagu palju tüütuid reegleid, kuid kui neid meeles pead, maksad pikas perspektiivis oma jalahoolduse eest vähem. Sa ei pea kulutama aega ja vaeva tüütute nakkuste või tõsisemate tervisehädade ravimiseks.

 

Allikas: Huffingotnpost

 

Buduaar.ee