ASKONA on koht, kus ootab Sind tervislik uni ja ortopeedilised madratsid

FOTO

Madratsit valides määrame kindlaks oma une kvaliteedi (ja seega paljuski ka elukvaliteedi) järgmisteks aastateks või isegi aastakümneteks. Millele siis madratsi valikul tähelepanu pöörata ning kuidas teha kõige läbimõeldum ja tulusam ost?

Kõigepealt tasub kaaluda selle inimese tervislikku seisundit, kes sellel hakkab magama. Pole juhus, et enamik ostjaid läheb poodi just ortopeedilist madratsit ostma. Lõppude lõpuks esineb probleeme lülisambaga rohkem kui 80% inimestel. Kaasaegsed ortopeedilised madratsid pole mitte ainult luu- ja lihaskonna haiguste ennetamine, vaid ka suurepärane abi neile, kes juba kannatavad liigese-, kaela- ja seljavalude käes. Hea uni tähendab päeval selget pead ja tugevaid närve, seega ei saa mugava voodi tähtsust alahinnata. Askona kauplused pakuvad laias valikus ortopeedilisi madratseid igaks elujuhtumiks ning kogenud konsultandid aitavad teil valida sobiva mudeli.

Ortopeedilised madratsid tulevad vedrudega või ilma ning esimeste vedrutihedus peaks olema vähemalt 200 tükki ruutmeetri kohta. Seega, kui otsustate osta madratsi, mis toob kasu teie selgroole, peaksite välja jätma Bonneli vedrusüsteemiga madratsid. Vajutades tekitab selline madrats “võrkkiige” efekti ja vedrude arv voodi kohta on oluliselt väiksem kui vaja.

Õige ortopeedilise madratsi valimiseks peate arvestama paljude teguritega. Alustage suuruse määramisest (madrats peaks olema inimese pikkusest vähemalt 18 cm, parem kui 15-20 cm pikem ning täpselt voodisse sobima) arvestage oma kaaluga (madratsil on märgitud maksimaalne lubatud koormus voodi kohta) ja muidugi tervisenäitajatega.

Järgmine oluline tegur madratsi valikul on õige jäikus. Ortopeedilised madratsid võivad olla kõvad, keskmiselt kõvad ja pehmed. Näiteks ebamugavustundega alaseljas, lülisambas ja väljakäimise korral saate valida keskmise kõvadusega vedrudeta ortopeedilise madratsi. Ja jäigad mudelid, millel on sõltumatud vedruplokid, sobivad skolioosiga inimestele või neile, kes on ülekaalulised.

Pehmed ortopeedilised madratsid – iseseisvate vedrudega või vedrudeta – on soovitatavad vanematele ja väikese kaaluga inimestele. Askona konsultandid ei räägi teile mitte ainult üksikasjalikult iga madratsi omadustest, vaid annavad ka võimaluse heita pikali ja võrrelda erinevaid kõvadusastmeid.

Keegi ütleb, et ortopeediliste madratsite hinnad on oluliselt kõrgemad kui madratsite omad, millel selliseid omadusi pole. Kuid madratsi ostmine on pikaajaline investeering, mis toob kasu tervisele ja loob heaolu. Ja selle arvelt ei tasu kindlasti säästa.

Siiski on võimalus teha kõige kasumlikum ost. Alati saab loota parimatele hindadele, kui võtta ühendust ettevõttega, mis on turuliider olnud 30 aastat. Askona on spetsialiseerunud kõige laiema valiku ja taskukohaste hindadega unetoodete tootmisele. Samal ajal on see kuulus oma kõrgtehnoloogiliste arengute ja laitmatu tootekvaliteedi poolest.

Ortopeedilise madratsi ostmiseks, ilma üle maksmata, külastage kindlasti mõnda Askona kauplust. Just nüüd, talvehooaja eel, on aeg oma magamiskohta värskendada – Askonas on keset sügist hea allahindlus!

Täpsema info saamiseks külastage meie kodulehte www.askona.ee, samuti ootame teid Askona kauplusesse Tallinnas, aadressil: Viru väljak 4-6, 10111.