Me kasutame küpsiseid. Need aitavad meil teid meeles pidada!
Saan aru
Mis on küpsised?

Kolmapäev, 28. oktoober

Siimon, Simun, Siimo, Siimu, Siim, Simmo, Simmu 

Telesaated
tv3
TV3
Lisaks..
tv6
TV6
Lisaks..
3plus
3+
Lisaks..
Jälgi meid:

AVOKAADOSEEME – KULLAHINNAGA supertoit, mis aitab kaalust alla võtta

AVOKAADOSEEME – KULLAHINNAGA supertoit, mis aitab kaalust alla võtta

Avokaado tervislikkusest on palju räägitud, ent sellest, millist kasu võiks meie organism saada avokaado keskel asuvast seemnest, teavad vähesed. Enamjaolt visatakse kuldaväärt seeme lihtsalt prügikasti. Tegelikult tuleks avokaado seeme purustada ja jahuks jahvatada ning seda smuutidele, putrudele ning teistele tervisele kasulikele roogadele lisada. 

Avokaado tervislikkusest on palju räägitud, ent sellest, millist kasu võiks meie organism saada avokaado keskel asuvast seemnest, teavad vähesed. Enamjaolt visatakse kuldaväärt seeme lihtsalt prügikasti. Tegelikult tuleks avokaadoseeme purustada ja jahuks jahvatada ning seda smuutidele, putrudele ning teistele tervisele kasulikele roogadele lisada. 

Alustuseks tasub kohe mainida, et avokaadoseeme ongi see suur ja ümmargune kivisarnane asi, mis on avokaado keskel. Mõned kutsuvad seda ka avokaadokiviks, kuid tegelikult on see siiski seeme.

Avokaadoseemned sisaldavad väga suures koguses antioksüdante, vajalikke kiudained ja väärtuslikku õli. Tegu on supertoiduga, mis sobib ideaalselt ka neile, kes soovivad kaalust alla võtta!

Allpool on välja toodud avokaado eemne kaheksa kõige võimsamat kasutegurit:

1. Avokaadoseemned sisaldavad suures koguses lahustuvaid kiudaineid, mis parandavad sooletegevust ja aitavad kõhukinnisuse ning kõhulahtisuse puhul.

2. Tänu kiudainetele paraneb ainevahetus, kõht püsib kauem täis ning vajadus snäkkide järele kaob. See omakorda aitab kaasa kaalulangetusele.

3. Tänu kõrgele antioksüdantidesisaldusele aitab avokaadoseemne söömine alandada kõrget kolesteroolitaset ning ennetada südamehaiguste teket.

4. Avokaadoseemnes leiduvad antioksüdandid aitavad leevendada põletikulisi protsesse organismis ning alandavad seedetrakti paistetust.

5. Jahvatatud seemnepurul on antibakteriaalsed ja viirusevastased omadused, mis mõjuvad rahustavalt isegi maohaavandite puhul. Lisaks ennetab avokaadoseemne söömine seedesüsteemi limaskesta haavandite teket.

6. Avokaadoseemned sisaldavad flavonooli – see on antioksüdant, mis aitab ennetada vähkkasvajate teket. 

7. Tänu kõrgele antioksüdantidesisaldusele tugevdab avokaadoseemne söömine immuunsüsteemi ning kaitseb sind külmetushaiguste eest.

8. Avokaadoseemnepuru lisamine toidule ennetab kortsude teket – nimelt suudab see taastada naha all asuvat kollageeni, mis muudab naha pringiks ja nooruslikumaks.

Oluline on tarbida vaid mahekasvatatud avokaadoseemneid! 

Kuidas avokaadoseemneid tarvitada – parim moodus on seeme kilekotti panna ja haamriga peenestada ning seejärel miksriga jahutaoliseks puruks jahvatada. 

Lisa avokaadoseemnepuru smuutidele, putrudele, jogurtile, keefirile, müslile.

Allikad: healthyfoodhouse.com, blogs.naturalnews.com