Basseinivesi võib põhjustada külmetust ja muid haigusi

Basseinivesi võib põhjustada külmetust ja muid haigusi

Sul on hääl ära, köhid või oled nakatunud herpesesse? Kõik eelpoolnimetatud on viirus- ja nakkushaiguste sümptomid, mis on sügisel üsna sagedased külalised. Kas teadsid, et basseinivesi põhjustab neid ja ka paljusid teisi haiguseid, küsib Geniusbeauty.

Sul on hääl ära, köhid või oled nakatunud herpesesse? Kõik eelpoolnimetatud on viirus- ja nakkushaiguste sümptomid, mis on sügisel üsna sagedased külalised. Kas teadsid, et basseinivesi põhjustab neid ja ka paljusid teisi haigusi, küsib Geniusbeauty.

Vastavalt Yale’ ning Illinoisi ülikooli teadlaste ühisele aruandele sisaldab basseinivesi aineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone, herpest, ägedat hingamisteede haigust ja isegi geenimutatsiooni. Eelnevalt süüdistati selles kloori, mida kasutatakse vee desinfitseerimiseks. Pole juhus, et arstid soovitavad avalikes basseinides vältida vee sattumist kõrva, silma ning suhu.

Tänapäeval lisatakse basseiniveele lisaks ohtlikule kloorile ka muid desinfitseerimisaineid. Arvestades asjaolu, et basseinivesi sisaldab erinevaid orgaanilisi ühendeid nagu kosmetika, higi, nahk, juuksed ja settejäänused, siis pole ime, et omavahel segunedes moodustavad ained mürgiseid keemilisi ühendeid.

Selle tulemusena seisavad ujujad silmitsi suurenenud riskiga nakatuda hingamisteede haigustesse, allergiatesse ja isegi vähki.


Anneli Allikas-Parv