EBAKINDLUS VÄLIMUSE PÄRAST paneb ka mehi muretsema

6 kommentaari
EBAKINDLUS VÄLIMUSE PÄRAST paneb ka mehi muretsema

Uus küsitlus paljastab, et mure välimuse pärast on üha enam ka meestel. Rohkem mehi kui iialgi varem, muretsevad oma välimuse ja kehakuju pärast. Suurimateks  meeste muredeks on õllekõht, paljanev pealagi ning meeste rinnad. Neli igast viiest mehest (80.7%) räägivad oma kehast viisil, mis kajastab nende rahulolematust oma keha suhtes. Sarnaselt, 38% meestest ohverdaksid ühe aasta oma elust, et nautida vähemalt korraks täiuslikku keha ja vormi.

Uus küsitlus paljastab, et mure välimuse pärast on üha enam ka meestel. Rohkem mehi kui iial varem muretseb oma välimuse ja kehakuju pärast. Meeste suurimateks muredeks on õllekõht, kiilanev pealagi ning meeste rinnad. Neli igast viiest mehest (80,7%) räägivad oma kehast viisil, mis kajastab nende rahulolematust oma keha suhtes. 38% meestest ohverdaks ühe aasta oma elust, et nautida vähemalt korraks täiuslikku keha ja vormi.

“Need tulemused näitavad selgelt, et mehed on  oma keha ning välimuse pärast sama mures kui naised. Me teadsime juba eelnevalt, et väline kuvand mõjutab eelkõige naisi ning noori, kuid nüüd teame, et sellel on mõju ka meestele,” tõdeb Doktor Phillippa Diedrichs, West of Englandi ülikoolist. Küsitluses osales 394 Briti meest ning tulemused näitasid, et mehed muretsevad ja tunnevad teatud pinget, et hea välja näha ning see viib neid omakorda kompulsiivse treenimiseni, keeruliste dieetide pidamiseni, kõhulahtistite manustamiseni ning mõni läheb ka nii kaugele, et ajab ennast meelega oksele. Kõike ainult selleks, et saavutada rohkem toonuses keha või kaotada kaalu. Aina suurem arv mehi kui iial varem arutab ning klatšib ka avalikult üksteise välimust taga.

Küsitletud meestest veerand olid gei-mehed, kes süüdistasid meediat ja staare selles, et tänapäeva täiuslik kehaline kuvand on muutunud ebarealistlikuks. “Naised soovivad kaalu langetada ja olla kõhnad, mehed soovivad rohkem toonuses keha. See ei ole otseselt halb, kui inimesed tahavad head välja näha, aga probleem on selles, et perfektselt kaunis olemisest on saanud võistlus ning see mõjutab ka inimeste vaimset tervist,” räägib üks küsitluses osalenud mees.

 

  • 63% küsitletud meestes arvas, et nende rinna- ning õlamusklid polnud piisavalt trimmis
  • 80,7% meestest arutab omavahel teiste meeste välimuse puudujääke, tuues välja teiste meeste kaaluprobleemid, kiilaneva pea või liiga kõhna kehaehituse.
  • 29% mõtleb oma välimusest vähemalt viis korda päevas.
  • 23% tõdes, et nende rahulolematus oma välimusega peletab nad eemale jõusaali külastamisest, sest nad muretsevad, mida teised mehed nende kehast mõtlevad.

“Need küsitluse tulemused on murettekitavad, aga mitte üllatavad. Iga aastaga kasvab Briti meeste number, kes otsustavad kirurgi noa alla minna. Populaarsed on ninakohendusoperatsioon ning meeste rindade eemaldus (man-boobs). Viimase kümne aasta jooksul on meeste ilukirurgia populaarsus teinud sellest suisa uue tööstusharu. Probleem on selles, et tegemist on nii-öelda kiire lahendusega, inimesed muutuvad mugavaks, selle asemel et minna korralikule dieedile või teha trenni, lahendavad nad oma probleemi noa alla minemisega,” tõdeb Alan White, meeste tervise professor Leedsi Ülikoolist.

Allikas: theguardian.com