Reklaam sulgub sekundi pärast

ENESEKINDLUS: OLED sa sooja- või külmavereline?

Buduaar

Buduaar

Shutterstock

Suhteekspert Shallon Lester jagab enda Youtube'i kanalil nippe nii suhete kui ka enda enesekindluse teemadel. Shallon on peale youtuber'iks olemisele ka ajakirjanik ja mitme raamatu autor. Talle meeldib kokata, ta armastab Bieberit ning uhkustab selle üle, et Barack Obama teda Twitteris jälgib. 

Shallon on jaganud kahte kategooriasse inimesed, kes otsivad teistelt heakskiitu. Need kategooriad selgitavad, millist liiki heakskiit inimese enesekindlust suurendab – kas tegemist on sooja- või külmaverelise inimesega. Naine nimetab soojaverelisteks neid, kes otsivad sisemist valideerimist ning külmaverelisteks neid, kes otsivad välist valideerimist.

Bioloogia tunnis on meile õpetatud, et soojaverelised suudavad ise oma kehatemperatuuri reguleerida, samal ajal kui külmaverelised loomad sõltuvad temperatuuri reguleerimisel oma ümbrusest.

Shallon võrdles kahte kuulsust. Näiteks Rihanna õhkub kõikumatut enesekindlust ja häirimatut aurat. Ta on iseteadlik ja kindel selles, kes ta on. Ta elab elu oma fännide heakskiitu taotlemata. Ta ei karda kriitikat. Shallon nimetas kuulsust Rihannat soojavereliseks, kuna ta reguleeris omaenda temperatuuri, st enda enesehinnangut.

Kylie Jenner seevastu kasutab oma sotsiaalmeediat selleks, et enda väärtust pidevalt proovile panna ja tõestada. Näib, et tal puudub usaldus enda vastu ja ta soovib saada oma fännide heakskiitu. Ta ootab sotsiaalmeediast palju tähelepanu, imetlust ja laike. Ta läheb kirurgia ja erinevate protseduuride alla ning postitab provokatiivseid töödeldud fotosid, et end täiuslikuks muuta. Shallon väidab, et Kylie ei postita pilte ega käitu sellisel viisil, mida fännid ja avalikkus kritiseeriks. Kylie ei reguleeri ennast ja on seetõttu külmavereline.

Kui sa juba oma elu armastad, ei mõjuta kriitika ja otsustusvõime sinu enesekindlust, sest sa tead ise, milline sa oled ning sul ei ole vaja seda teiste käest kuulda. Komplimendid ja imetlus on toredad, kuid need ei tohiks olla esmased määratlejad sinu hoiakus ja läbisaamises enda suhtes.