Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

HOIATUS! Kaltsiumitabletid võivad olla eluohtlikud

Kaltsiumitablettide kasulikkusest on räägitud aastaid ning arvatakse, et nende regulaarne tarbimine muudab luud ja hambad tugevamaks. Paraku on tegu müüdiga ning mis veel - kaltsiumitabletid võivad sinu südamele lausa kahjulikud olla. 

Kaltsiumitablettide kasulikkusest on räägitud aastaid ning arvatakse, et nende regulaarne tarbimine muudab luud ja hambad tugevamaks. Paraku on tegu müüdiga ning mis veel – kaltsiumitabletid võivad sinu südamele lausa kahjulikud olla. 

Kaltsium on mineraalaine, mida organism normaalseks funktsioneerimiseks vajab ja me saame selle kätte ka tervislikult toitudes. Piimatooted, eriti keefir, kohupiim ja juustud, sisaldavad kaltsiumit piisavas koguses ja kui seda liialt tarbida, võid ohtu seada oma südame tervise.

Erinevad uuringud on näidanud, et tegelikult peaksime me kõik organismile vajalikud ained saama kätte toidust ning toidulisandeid tuleks tarbida vaid äärmuslikel juhtudel.

Päevas vajab täiskasvanud inimene 1000 milligrammi kaltsiumit. Kui tarbida liiga vähe ehk regulaarselt alla 600 milligrammi või liiga palju ehk üle 1000 milligrammi, teed sa sellega oma tervisele palju kahju. Risk haigestuda erinevatesse südamehaigustesse tõuseb tunduvalt.

Parim viis saada teada, kas sina tarbid kaltsiumit liiga palju või liiga vähe, on teha läbi see lihtne test siin.

Allikas: health.clevelandclinic.org

 

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness