Hüvasti lisakilod! Tee oma külmikus inventuur!

Hüvasti lisakilod! Tee oma külmikus inventuur!

Kes pole oma külmkapis veel inventuuri teinud, siis nüüd on õige aeg see ette võtta! Välja kõik halb ning asemele tervislik ja maitsev toit – see on tegelikult lihtne! Jah, ei ole olemas sööki, mida üldse süüa ei tohiks, ent samas mõned toidud on lihtsalt nii toitainete vaesed, et nende peale ei ole mõtet raha raisata ja mis veel – sinu keha ei ole prügikast, et seda rämpstoiduga täita! Mida siis võiks rohkem tarbida, mida vähem ja mida üldse mitte – siin on väike ülevaade, millest peaks abi olema.

Kes pole oma külmkapis veel inventuuri teinud, siis nüüd on õige aeg see ette võtta! Välja kõik halb ning asemele tervislik ja maitsev toit – see on tegelikult lihtne! Jah, ei ole olemas sööki, mida üldse süüa ei tohiks, ent samas mõned toidud on lihtsalt nii toitainete vaesed, et nende peale ei ole mõtet raha raisata ja mis veel – sinu keha ei ole prügikast, et seda rämpstoiduga täita!

Mida siis võiks rohkem tarbida, mida vähem ja mida üldse mitte – siin on väike ülevaade, millest peaks abi olema.

Jäta menüüst välja:

– poemahlad, limonaadid, nisujahu (asenda näiteks mandlijahuga), kiirtoit (külmutatud pitsad, pirukad, burgerid, friikartulid jne), piimašokolaad, kommid, poolfabrikaadid, margariin, majonees ja muud rasvased kastmed

Piira tarbimist:

– kohv, alkohol, tume šokolaad, halvaa, rasvane juust, liha, kartul, riis, mesi, kiirnuudlid, pelmeenid (ei täida korralikult kõhtu)

Tarbi julgelt:

– vesi, roheline tee, kodujuust, väherasvane juust, kana, kalkun, köögiviljad, puuviljad, kala, täisteratooted, pähklid-seemned, muna, kookospiim, kitsepiim, pähklipiimad, keefir

Söö iga paari tunni tagant ning ära jäta ühtegi söögikorda vahele – nälgimisega teed oma kehale vaid halba – ainevahetus aeglustub, rasv hakkab kogunema ja enesetunne muutub nõrgaks. 

Siin on paar retsepti, mida tasub kindlasti proovida:

Tšempionite hommikusöök – siin

Kama – salendav supertoit – siin

Millist leiba poes valida – siin

Tervislik smuuti chia seemnetega – siin


Karin Karu