IIDNE EGIPTUSE IMEROHI AALOE. See taim sobiks sinugi koju!

IIDNE EGIPTUSE IMEROHI AALOE. See taim sobiks sinugi koju!

Esimesed tõendid selle uskumatute raviomadustega ja vitamiinirikka taime kasutamisest on pärit Egiptusest ning nii mitmedki kultuurid on kasutanud seda juba iidsetest aegadest peale ja andnud seda tarkust edasi põlvest põlve. See endast igavese nooruse saladust peitev taim on muidugi meile kõigile teada-tuntud aloe vera.

Esimesed tõendid selle uskumatute raviomadustega ja vitamiinirikka taime kasutamisest on pärit Egiptusest ning nii mitmedki kultuurid on kasutanud seda juba iidsetest aegadest peale ja andnud seda tarkust edasi põlvest põlve. See endast igavese nooruse saladust peitev taim on muidugi meile kõigile teada-tuntud aloe vera ehk aaloe.

Üks tuntumaid müüte aaloe ehk aloe vera kohta on, et Egiptuse kuningannad Nefertiti ja Cleopatra kasutasid seda osana oma ilurituaalidest. Nüüd, sajandeid hiljem, oleme ka meie aaloe lummuses, sest selles taimes on üle 200 bioloogiliselt aktiivse naturaalse komponendi, mis sisaldavad endas vitamiine, aminohappeid, ensüüme, polüsahhariide ja mineraale, mis stimuleerivad toitainete omastamist.

Erinevad uuringud on tõestanud, et aloe veral on viirusevastased ja antibakteriaalsed omadused, mis tugevdavad immuunsüsteemi ja puhastavad keha mürkidest, hävitades patogeene.

Aloe vera on eriti kasulik taimetoitlastele, sest selles peitub vitamiini B12, mida nad oma dieedist niisama lihtsalt ei saa. Aloe on ka vitamiinide A, C, E, B1, B2, B3 ja B6 allikas ning sisaldab endas ka foolhapet ja koliini.

Selles imetaimes on ka kõrge mineraalide tase – ta sisaldab kaltsiumi, magneesiumi, rauda, tsinki, mangaani, kaaliumi, soodiumi ja vaske, mis kõik koos edendavad ainevahetuse tööd.

Aloe veras on palju olulisi ensüüme nagu amülaas ja lipaas, mis edendavad seedimist, lõhkudes rasva ja suhkru molekule.

Aloe sisaldab umbes 20 vajalikku aminohapet, mis on inimese kehale vajalikud õigesti toimimiseks. Lisaks on aloes ka salitsüülhapet, mis aitab võidelda põletikega ja ravi muuhulgas kiiresti mädaseid mandleid.

Lisaks aloe vera imelistele keha puhastavatele toimetele, aitab see taim ka kõhukinnisuse, seedeprobleemide, haavandite ja kõhus olevate põletike vastu

Ühes uuringus leiti, et aloe vera mahl on efektiivne vahend hammastelt katu eemaldamiseks. See on väga hea alternatiiv erinevatele keemilistele vahenditele, mida oled harjunud kasutama, sest on täiesti naturaalne.

Aloe vera on imeline vahend ka päikesest põlenud naha puhul, seega teinekord rannast tulles on alati hea määrida kehale just aloed, sest see rahustab ja niisutab nahka.

Kuidas aloe verat kasutada?

Aloed võib kasutada otse taimelt, kuid lihtsaim variant on arvatavasti aloe mahl või geel, mida võid leida apteegist ja isegi toidupoest. Aloe vera lehed võivad samuti valitud poodides müügil olla, kuid alati on võimalus ka ise taim kasvatada. Aaloe taime on lihtne võtta, see kasvatab kergesti juured alla ning ei vaja erilisi tingimusi kodus potilillena.

Allikas: Barenaturaltruth.com