Imerohi, mida tundsid juba põlisrahvad – A. Vogel Echinaforce

 

Kui oled inimene, kes püüab igati tervislikult toituda ja hoida oma tervist, siis reeglina ei vaja sa midagi muud kui vaid veidi tuge looduselt. Šveitsi loodustoodete firma Bioforce valikus on palju suurepäraseid tugeva tervise ning helge ja energilise elus kulgemise eesmärgil loodud tooteid, mille retseptuuri ja spetsifikatsiooni on välja töötanud loodusravi teerajaja - Alfred Vogel.

 

 

 

 

Kui oled inimene, kes püüab igati tervislikult toituda ja hoida oma tervist, siis reeglina ei vaja sa midagi muud kui vaid veidi tuge looduselt.

Šveitsi loodustoodete firma Bioforce valikus on palju suurepäraseid tugeva tervise ning helge ja energilise elus kulgemise eesmärgil loodud tooteid, mille retseptuuri ja spetsifikatsiooni on välja töötanud loodusravi teerajaja – Alfred Vogel. Lisaks taimsetele ja homöopaatilistele ravimitele on A. Vogeli kaubamärgi tootevalikus orgaanilisi toiduaineid, dieettooteid ning looduskosmeetikat, mis toimivad kui seespidise ja välispidise puhtuse ja elujõu andjad ning on valmistatud põlisrahvaste ravimeetodeid arvestades.

Kes oli Alfred Vogel?

Alfred Vogel on mees, kes teadis, kuidas kasutada ravimisel looduse ravijõudusid, pühendades pea terve oma elu inimeste tervise hoidmise ja tugevdamise eesmärgile. Aastal 1902 sündinud Alfred Vogel kasvas üles Aeschis Baselis (Šveitsis). Juba oma varases lapsepõlves õppis ta oma isa ja oma vanavanemate abiga tundma ravimtaimi ning nende toimeid. Fütoteraapiaga tegelemisest ja soovist inimesi aidata sai tema elutöö, millega ta tegeles pühendunult kõrge vanuseni. Ta oli naturopaat, toitumisnõustaja, väsimatu uurija, andekas lektor ja kirglik rändaja. Tema rännakud paljudesse riikidesse viisid ta kokku pärismaalastega, kel oli säilinud tihe side loodusega ja kellelt sai õppida aastasadu kasutusel olnud loodusest pärit ravimeetodite saladusi.

Eas, kui inimesed tavaliselt pensionipõlve nautima jäävad, asutas loodust austav mees ettevõtte nimega Bioforce AG. Seda sellepärast, et nõudlus tema kliiniku taimsete ravimite ja tema koolituste ja loengute järele oli kasvanud nii mahukaks, et abisaajate hulk tingis suuremamahulise tööstusliku tootmise vajaduse. Täna kuuluvad Bioforce kontserni toodete valdkonda ökoloogilised toidulisandid ja taimsed tinktuurid, mahetoiduained ning ka tervisealane kirjandus. Teaduslikud uuringud aastaks 2010 on kinnitanud pea kogu Alfred Vogeli kirjapandud teadmiste õigsust nii kvaliteetsete taimsete ravimite tootmisest kui ka erinevate terviseseisunditega toimetulekutest. Üheks olulisemaks avalduseks aga taimsete tinktuuride vallas on peetud Alfred Vogeli seisukohta, et just värsketest taimedest toodetud tinktuurid on kõige tõhusamad ja toimivamad.

Echinaforce – tinktuur, mille raviomadusi tundsid juba põlisrahvad

Palju tähelepanu ja heakskiitu on pälvinud A. Vogeli punase päevakübara tinktuur Echinaforce. Kui tinktuuriga õigeaegselt oma organismi külmetushaigusteperioodil toetama hakata, tugevneb immuunsüsteem, ennetades nii haigestumist või kiirendades oluliselt organismi haigusjärgset paranemist. Päevakübara raviomadusi tundsid juba põlisrahvad (loe lisa siit) ning seda on kinnitanud ka viimastel aastatel läbi viidud kliinilised ja ka laboratoorsed in vitro uuringud. On selgunud, et tänu punase päevakübara tinktuurile on viirusel pea võimatu tungida meie limaskesta rakkudesse ja seal paljunema hakata ning samuti reguleerib punase päevakübara tinktuur organismis põletikutekitajate tootmist, mistõttu on ka sümptomid kergemad.

Echinaforce tootmise eripära

Oluline on teada, et taimse tinktuuri toime määrab tegelikkuses ära eelkõige kasutatava taime tervis ja taime töötlusprotsessid. Kuna punase päevakübara toimete eest vastutavad suures osas taimes sisalduvad aktiivained alkülamiidid, on selle taime kasvatamine ja töötlemine eriti olulisel kohal tinktuuri tõhususe seisukohalt. Alkülamiidid on väga ebastabiilsed ained, mis suurelt osalt hävinevad hapnikuga kokkupuutes ja kuivatamisel ja isegi taime lõikamisel vale tehnikat kasutades. Kõige eelneva juures on ülioluline ka see, millistes klimaatilistes tingimustes ning mullas taim kasvab ja milliseid taimeosi tinktuuri tootmisel kasutatakse.

A. Vogel Echinaforce®´i tinktuuri jaoks kasvatatakse taimed põldudel mahepõllunduse põhimõtetel. Taimed korjatakse vaid siis, kui eksperdid on hinnanud nende küpsusastme ja ilmastikutingimused selleks sobivaks. Taime maapealseid osi lõigatakse eelkõige varahommikul kuiva päikeselise ilmaga ja taime juuri õhtustel aegadel, kui aktiivainete osakaal on taime neis osades just kõige õigemal tasemel. Äsja lõigatud taimi ootab kohe tootmishoone, mis asub põldude vahetus läheduses, et taimed närbuda ei jõuaks. Peale värskete taimede lõikumist peab taimemass jõudma alkoholi ja vee segusse paari sekundi jooksul, et vältida kokkupuudet hapnikuga ja aktiivainete hävinemist. Selleks, et kasvavast taimest saaks töötlemisprotsessis lõpuks tinktuur, tuleb tooteproovidel erinevates etappides  läbida laboratoorseid katseid sada korda ja tinktuuritablettide tootmisel lausa sada üheksakümmend korda. Eelkõige tingib sellise vajaduse jällegi aktiivainete ebastabiilsus ja vajadus garanteerida taimse tinktuuri täpne koostis kõigil partiidel ja aastatel.

Selle tulemusena sünnib tinktuur, mis on kindla kvaliteediga ajast-aega ning A. Vogel Echinaforce päevakübara tinktuur kannab edasi neid raviomadusi, mis taimele antud on.  Alusta oma tervise tugevdamisega juba nüüd!

Võta osa ka auhinnamängust