IMRE SOOÄÄR: Olen viimased poolteist kuud elanud teadmises, et mu maised päevad võiva olla loetud

Buduaar

Imre Sooäär
Imre Sooäär

Poliitik Imre Sooäär sõnab, et tema tervislik seisund on viimastel kuudel olnud kõike muud kui hea.

“See hetk, kui saad teada, et sul pole enam vähki on sõnades kirjeldamatu….
Olen viimased poolteist kuud elanud teadmises, et mul kahtlustatakse kopsuvähki ja mu maised päevad võiva olla loetud. Aasta aega tagasi oli mul raske Covid. Nüüd, rutiinse kontrolli käigus avastati juhuleid: 2,5 cm suurune kasvaja vasakus kopsusagaras ja oluliselt suurenenud lümfisõlmed. Arstid suunasid mind PET uuringule, kus radioloogilise kontrastainega tehakse kopsust kompuuterülesvõte, et kliinilist pilti täpsustada. Võeti ka koeproovid kopsust.
Saabusin möödunud nädala alguses Eestisse kõrge palavikuga. Ees ootas planeeritud PET uuring. Palavik tõusis kodus nii kõrgele, et kaotasin teadvuse. Ei tea, kui kaua teadvuseta lebasin, aga kui ärkasin, näitas termomeeter 42. Palavik ei allunud enam tablettidele vaid püsis kogu aeg ülikõrge. Läksin PERH-i EMO-sse. Sealt pandi mind kohe intensiivi,” kirjutab mees sotsiaalmeediasse tehtud postituses.

Imre lisab veel: “Täna, siis see imeline päev, kus sain kinnituse jõulukingituseks. Koeproovide külvid ei näita halvaloomulist kasvajat. Seega vähki pole. Küll aga avastati ulatuslik bakteriaalne infektsioon kogu kehas ja lümfisõlmedes. Sellega nüüd tegeletakse. Aga palavik suudeti antibiootikumidega juba madalamaks tuua ja erinevatele infektsioonidele on palju ravimeid. See ravitakse mõne aja möödudes välja. Oluline, et elu läheb ilma vähita edasi.
Tahaksin saata jõuluvalgust ja armastust kõigile, kes samuti peavad oma pühad haiglaseinte vahel veetma. Kes ei saa olla oma lähedastega ja kallitega. Tänud kõigile PERH-i hoolsatele arstidele ja õdedele, kes te olete mind mu agoonias toetanud, mu eest hoolitsenud ja mulle ruumi hoidnud.”

 

See hetk, kui saad teada, et sul pole enam vähki on sõnades kirjeldamatu….

Olen viimased poolteist kuud elanud…

Posted by Imre Sooäär on Sunday, December 25, 2022